Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Eva Vrabcová Nývltová a recenze gravelu Cannondale Topstone 4

Měla jsem tu možnost poprvé vyzkoušet gravel cyklistiku a to na kole Cannondale Topstone 4, na kterém jsem jezdila 3 týdny a z toho 14 dní na ostrově Lanzarote. Když jsem přemýšlela, jaké kolo vzít, gravel pro mě byla nejlepší volba. Už jen proto, že jsem na ostrov jela poprvé a úplně jsem netušila, jaké terény mě čekají a jak velkou budu mít odvahu pouštět se do těžkého terénu na horském kole. Zároveň mě ale nikdy moc nebavila silniční cyklistika jako taková, takže jsem nechtěla celých 14 dní strávit pouze na silnici. Gravel se nakonec ukázal jako geniální volba a můžu říct, že jsem prověřila jízdní vlastnosti kola na silnici i v terénu.

Publikováno: 29. 2. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Už když jsem na kolo sedla poprvé, velmi příjemně mě překvapily jeho jídzní vlastnosti. Přestože kolo není úplně lehké, jelo nádherně a kilometry mi ubíhaly, až jsem se divila. Velmi příjemná pro mě byla řídítka, která se držela velmi pohodlně a měla jsem zde také dostatek prostoru k uchycení navigace. Stejně tak jsem neměla sebemenší problém s řazením a přestože mám velmi malou ruku a krátké prsty, pohodlně jsem dosáhla na páky. Brždění ani řazení tak pro mě nebyl problém a mohla jsem se tedy pustit i do horších terénů. Na Lanzarote převažoval štěrk s kamením a zejména na štěrku jsem velmi ocenila pláště WTB Riddler. Ocenila jsem také dostatečný rozsah převodů, díky čemuž jsem neměla problém s jízdou do 17 procentního stoupání a mi nechyběly těžší převody ve sjezdu. A teď to nejpodstatnější! Nebolel mě zadek! Snad poprvé v životě se mi stalo, že jsem trénink nekončila s bolavým pozadím. Mám širší pánev a sedlo Fizik Aliante mi fakt sedlo.

Jediné, s čím jsem měla ze začátku problém, byly celkem dlouhé bowdeny vedoucí od řídítek do rámu. Při jízdě ze sedla mi tak docela překážely a kopala jsem do nich koleny. To ale bude nejspíš problém mého jízdního stylu, takže jsem se naučila dávat těžiště více dozadu a na konci dovolené jsem s tím už neměla problém.

Celkem jsem na kole najela téměř 1000 km a za tu dobu jsem neměla žádný defekt ani technickou poruchu. Navíc jsem cestovala letadlem a musela jsem sundat kola a povolit řídítka. A přestože jsem žena, a částečně blondýna, zvládla jsem kolo bez větších problémů rozložit i následně složit.

Pokud tedy hledáte pohodlné kolo na najíždění spousty kilometrů na silnici i v terénu, rozhodně vás toto kolo nezklame. Sama jsem ho doporučila své mamce a ta vážně uvažuje o koupi.

Eva Vrabcová Nývltová, ambasadorka Koloshop

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně gravelu Cannondale Topstone 4 neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Sport je můj život. Nejdříve běžecké lyžování, následně běh a teď jsem se zamilovala do horského kola a oblíbila si i Gravel, začínám objevovat i krásy skialp.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin