Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ambasadorka Tereza testuje pláště Michelin Wild Enduro

Panáček Michelin. Asi tolik se mi vybaví vždy, když někde vidím žluto-modré logo s buclatou figurkou. O moc víc jsem o této značce nevěděla. Až letos, zcela neplánovaně, mě tenhle brand zasáhl více. Jednak jsem si v létě pořídila nové auto, které bylo vybaveno právě pneumatikami Michelin, a především jsem od Koloshopu dostala na kolo sadu plášťů Michelin Wild Enduro. Na autě jim nemám co vytknout, drží pěkně a nejsou hlučné, ale obstojí také na bajku?

Publikováno: 19. 12. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Pláště jsou pro každého hodně individuální záležitostí. Myslím si, že velmi záleží například na technice, jakou jezdec či jezdkyně disponuje. Často říkám, že někteří jezdí „po zemi“. Neodlehčují kolo, tím pádem vymetají každou díru a častěji trpí na defekty. Velkou roli určitě hraje také hmotnost jezdce / jezdkyně. Lehčí si mohou dovolit nižší tlaky, což ovlivňuje chování pláštěUrčitě se zajímám také o směs, ze které je plášť vyroben. Je to pro mě často nejdůležitější atribut. V neposlední řadě jde také o to, v jakém terénu jezdíte.

Už od pohledu, respektive od prvního potěžkání, je patrné, že Michelin Wild Enduro jsou pláště spíše na enduro jízdu bližší sjezdu. Bočnice jsou opravdu poctivé, čímž jsou defekty eliminovány na minimum. Vzorek patří mezi ty vyšší a výraznější, obzvlášť na předním plášti. Zadní má vzorek malinko jezdivější, což je určitě fajn. Když uklouzne zadek, nic moc se neděje, dá se to kontrolovat a v pohodě ustát, ale když nepodrží předek, může to být občas problém. Já osobně preferuji pláště, které jsou z kombinace směsí, kdy střed je tužší a boky měkčí. Díky tomu pláště jedou dobře do kopce a z kopce mě nelimitují ani v těžkém sjezdovém nebo blátivém terénu. Protože jsem lehká a jsem technický typ jezdce, jsou pro mou potřebu pláště Michelin Wild Enduro zbytečně moc vyztužené a těžké. Naopak můj kolega Tomáš, který má metrák a jezdí často s foto batohem, si tyto pláště celkem oblíbil. Nemusí se bát, že pod tíhou batohu někde cvakne, nebo uklouzne a rozbije si foťák. Pláště mají nejen vyztužení proti procvaknutí, ale také technologii umožňující jezdit hodně nízké tlaky. Na tuto část roku, kdy je terén neustále promáčený a měkký, jsou vzhledem k dobrému gripu parádní.

Co k nim víc dodat? Michelin Wild Enduro jsou závodními, spíše sjezdovějšími, plášti a pro holky bych koukala spíše po subtilnějších modelech Michelin. Kterých přesně? To vám řeknu v příští sezóně, kdy otestuji další modely.

Krásné svátky všem!

Tereza, ambasadorka Koloshop.cz

Komentáře (1)

Napsat komentář

Super, určitě vyzkouším!

22.12.2023 09:59
Jakub Klír
Jakub Klír Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin