Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak na mytí kola se značkou Peaty's

Jaká je noční můra každého bikera? Přijít ke kolu, které je špinavé, nefunkční a vydává spoustu nepříjemných zvuků. V tomto článku se zaměříme na to, jaký je správný postup při čištění kola, jak udržet kolo čisté a jaké produkty od značky Peaty’s se k tomu nejlépe hodí. Tohle vše lze samozřejmě aplikovat na všechny druhy jízdních kol – od silničních, přes horská až po celoodpružená kola.  

Publikováno: 12. 4. 2024
3 min. čtení
Sdílet

O značce PEATY’S

Peaty’s je britská značka cyklokosmetiky vyvýjená jezdci pro jezdce. Nabízí širokou paletu produktů od maziv, přes čistící prostředky, až po bezdušové tmely a ventilky. Spoluzakladatelem je legendární britský sjezdař Steve Peat, který do celého procesu vnáší nepřeberné množství zkušeností nabytých za desítky let působení v cyklistice. Hlavní myšlenkou Peaty’s je vyrábět produkty, které umožní jezdcům dosáhnout maximálního výkonu a zároveň jsou vyráběny tím nejekologičtějším způsobem.  

 Jeden z tipů, jak skvěle vyčistit kolo 

Existuje mnoho způsobů, jak si správně čistit kolo. Žádný není nejlepší, ani nejhorší a v konečném důsledku je to vždy o tom, kdo kolo umývá a jaké k tomu má zrovna podmínky. I přesto doporučujeme následující postup, který máme prověřený. Jako úplně první věc kolo ostříkejte čistou vodou, aby všechny zaschlé nečistoty trochu změkly a šly snáze umýt. 

1. Čištění pohonu

Může se to zdát jako zbytečnost, ale důrazně doporučujeme první umýt tu nejšpinavější věc, kterou na kole máte - pohon. Skvěle se na to hodí Foaming Drivetrain Degreaser, který stačí nastříkat na kazetu/řetěz/kliky, nechat pár minut působit a opláchnout vodou.  

2. Mytí celého kola

Po pohonu se můžeme pustit do mytí celého kola. Produkt LoamFoam Cleaner pomocí rozprašovače naneste na celé kolo, nechte pár minut působit a poté jen opláchněte vodou. Pokud je kolo znečištěno více, pomůže sada kartáčů Brush Set. Na rám a vidlici se hodí kartáč Bog Brush, na těžce dostupná místa se dostanete snáze s kartáčem Detail Brush, zbytky nečistot z pohonu očistíte kartáčem Drivetrain Brush a nezapomínejte ani na pláště, které vyčistíte kartáčem Tyre Brush.

3. Po čištění kola následuje konzervace a leštění

Po umytí kola byste jej měli vždy pořádně osušit. Jednak proto, aby nikde zbytečně nezůstávala voda a pak také proto, aby na rámu a komponentech nezůstaly viditelné stopy po zaschlých kapkách vody. K tomuto účelu se skvěle hodí bambusové hadříky Peaty’s. Proč bambusové? Jsou 100% přírodní a nezatěžují životní prostředí.  

Po usušení kola nezapomeňte na jeho konzervaci. Nyní by měli zpozornět především majitelé celoodpružených kol, která mají mnohem více pohyblivých prvků než pevná horská kola. Nejprve doporučujeme použít sprej PT17, který vytlačí vlhkost ze spojů, vytvoří antikorozní film a zároveň odpuzuje vodu a špínu. 

Posledním dílkem do skládačky je samotné leštění. Na to se nejlépe hodí prostředek Protect & Silicon Shine. Jeho použitím dodáte kolu zářivý lesk, rozjasníte barvy, snížíte tření pohyblivých komponentů a zároveň ochráníte gumové a plastové části před vysycháním. Protect & Silicon Shine navíc vytváří ochranný film, který zabraňuje zasychání bláta a nečistot na povrchu kola. 

Pozor, myslete na to, že při použití přípravků PT17 a Protect & Silicon Shine se musíte vyhnout potřísnění brzd vašeho kola!  

 

Sady Peaty's ideální dárek pro cyklistu

V Peaty’s myslí i na ty, kteří sice na kole nejezdí, ale mají doma někoho kdo ano. Dali hlavy dohromady a připravili několik dárkových sad produktů Peaty’s, se kterými nikdy nesáhnete vedle.  

Populární je sada s názvem Cleane degrease lube která obsahuje čistič pohonu Foaming Drivetrain Degreaser, mycí přípravek LoamFoam a mazání na řetěz All weather. 

Pokud byste chtěli bikerovi doma udělat opravdu velkou radost, doporučujeme Peaty’s Complete Bicycle Cleaning Kit. Tento set obsahuje mycí přípravek, čistič pohonu, mazivo All Weather, kartáče Bog Brush a Drivetrain Brush, bambusovou utěrku, a hlavně velký plastový box pro snadné skladování. 

 

Článek byl převzat ze serveru www.aspire.eu/cz/blog/

A jak jste na tom vy? Je pro Vás mytí kola zábava nebo trest? A jakou značku cyklokosmetiky máte nejradši? Podělte se s námi v komentářích. 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin