Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Údržba kola s přípravky od Peaty’s

Jestli jsi bajker/ka, musíš se umět o své kolo aspoň trochu postarat. Já jsem zastánce spíše občasného mytí, ale pravidelného mazání. Tím, že v sezóně na kole sedím převážnou většinu týdne, nemá pro mě časté mytí význam. To by to kolo bylo po roce vyschlé jak treska kapitána Kida. Co ale používám hodně, jsou různá mazání.

Publikováno: 25. 1. 2024
3 min. čtení
Sdílet

Protože jsem holka, na Cyklostar mě neutáhneš. Potřebuju k tomu mít trochu vztah a taky vědět, že mi to nesežere kůži na rukou. V létě jsem začala používat produkty Peaty’s. Utáhli mě jednoduše, na chlapa. Steve Peat je totiž můj vzor z mládí. Jeden z mála sjezdařů, který je vysoký a urostlý. Žádný prcek. Co vám budu povídat, to bych používala, i kdyby to vůbec nefungovalo. Peaty byl v naší sjezdové scéně někdo! Uměl zajet výborný čas na jakkoli rozblácené nebo obtížné trati. Ještě aby ne, když je z Anglie! Navíc, produkty Peaty’s se snaží jít eco-friendly cestou, na což moje srdíčko také slyší.

Vybavena jsem základním kufříčkem, kde mám vše, co potřebuji. Modrou vodičku, dvou-fázovou modrou vodičku, spreje, hadříky a štětku. Prostě uplný Make-up maskérů filmových hvězd. :)

Teď vážně, v základu používám následující:

  • Loam Foam - na mytí kola od bláta, prachu atp.
  • Link Lube All Weather - když je specifičtější podmínka než sunshiny, nebo po důkladném umytí řetězu
  • Assembly Grease - vazelína na závity pedálů, protože často přeskakuji z spd na platformy
  • Foaming Drivetrain Degreaser - když je hodně prašno nebo blátivo a řetěz je pokrytý vrstvou špíny
  • PT17 sprej - ošetření tlumičů a teleskopické sedlovky

Tohle je taková moje svatá pětice. K tomu používám super jemný hadřík, pak jeden špinavý hadr, tužší kartáč na řetěz a pořádně jemnou “wc” štětku, která smyje i to nejodpornější bláto aniž by poškrábala lak.

V sezóně jsem na kole většinu týdne, někdy opravdu každý den, a proto používám ještě Link Lube Dry. Každé ráno, než začnu, máznu si tím trochu řetěz. Je to takové sušší mazání, dobré třeba na silničku před vyjížďkou. Moji klienti mají často při výuce problém s řazením a někdy je to jen o tom, že mají celý pohon špinavý a vyschlý. Kolikrát to fakt stačí jen umýt a namáznout a hned je to uplně jiná story. To samé teleskopická sedlovka. Málo nebo pomalu chodí. Nejdřív očistit a namazat silikonem, pak teprve řešit nějaké nastavení. Proto bez svého kouzelného kufříku nikam nejezdím. Mám ho vždy v autě, protože nevím, kdy se bude hodit mně nebo ostatním.

Celkově se mi Peaty’s produkty líbí. Za těch 20 let, co jezdim, jsem už mazala kde čim a troufám si říct, že trochu přehled mám. Nemají nějak excentrický obaly nebo šílený vůně, balení jsou tak akorát velká. A k tomu dělají i bombičky na bezduše nebo třeba ventilky. Všechno funguje, jak si představuji a navíc mám jistotu, že když si kolo čistim někde u auta, neotrávím tím půlku lesa a potok k tomu.

Každopádně, než vyrazíte s jarem na kolo, tak si určitě dejte záležet na mytí svého kola a hlavně na poctivém promazání. Protože kdo maže, ten jede. Víme?!

Tak zase příště, přátelé.

Tereza Votavová, ambasadorka Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin