Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Zážitky Matěje z Tour de Zeleňák 2023

Po covidové pauze jsem se nechal přemluvit do účasti na 39. ročníku silničního závodu Šluknovským výběžkem Tour de Zeleňák. Tento rok se závodu účastnilo přes 800 závodníků v různých kategoriích od MTB přes veterány či koloběžky.

Publikováno: 5. 9. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Před startem jsme se s kolegou Radkem sešli a udělali si zahřívací kolečko, podle kterého jsem zjistil, že první metry budou skutečně těžké. Po zahřátí jsme se zařadili na start, kde již byla ve vzduchu cítit nervozita. Ještě aby ne, start na kostkách a následné tři zatáčky do zúžení nenechají v klidu nikoho. Vše se naštěstí obešlo bez pádu a atmosféra se po startu rychle uvolnila. První stoupání k zámku Rumburk mi příliš optimismu do závodu nedodalo a cítil jsem se, jako bych na kole seděl poprvé. Za vrcholem mě ovšem čekala moje silná disciplína, tedy sjezd z kopce, kde jsem dojel všechny, kteří mě předjeli do kopce. Na náměstí v Jiříkově se pak jako pokaždé odehrál drobný karambol v levotočivé zatáčce, já se mu ale naštěstí vyhnul.

Následovala první velká prověrka v podobě stoupání do obce Království, kde se závodní pole značně přesýpalo. Poté dlouhá Šluknovská rovinka, ve které jsem se cítil velmi dobře a měl na dohled větší skupinu jezdců. Trochu jsem musel zvýšit tempo, abych se mohl svézt v háku a ušetřil nějakou energii na krátký a rychlý kopec nad Lipovou. Pak už přišel čas na použití prvního gelu od SIS s příchutí ananasu, který vřele doporučuji v kombinaci s iontovým nápojem Skratch Labs.

Dojetí skupiny bylo ovšem téměř zbytečné, jelikož došlo na stoupání do Vilémova, ve kterém jsem musel zvolnit. Krizi se mi ale podařilo překonat a postupně jsem zase některé závodníky dojel. Na řadě byl kopec přes Mikulášovice a občerstvovací stanice. Právě v Mikulášovicích jeden z fanoušků aktivně hlasil: "Ztráta na vedoucí skupinu je 21 minut." Bez této informace bych se ale jistě obešel. Následný sjezd do Brtníků přinesl červenou na přejezdu, ovšem čekání mě zdrželo jen minimálně.

V Brtnickém kopci jsem stupňoval své tempo do cíle a uviděl nedaleko před sebou jednoho ze závodníků, kterého jsem si dal za cíl předjet. To se mi nakonec povedlo s velkým náskokem a má spokojenost s výsledkem tak byla o něco větší. Potřeba doplnit energii byla vysoká, a tak jsme si s kolegou Radkem dali v cílovém prostoru guláš, pivo a kebab.

Už se těším na další závodní dobrodružství!

Matěj, vedoucí prodejny Koloshop v Teplicích

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin