Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Koloshop Fest 2022 - ohlednutí od A do Z

Koloshop Fest 2022

Obnovená akce Koloshop Fest 2022 je za námi. Rádi bychom se o fakta i dojmy podělili se všemi, kdo byli součástí, ať už jako pořadatelé, účinkující nebo návštěvníci. Myšlenka obnovení této pravidelné akce, která byla několik let odkládána na základě celosvětové pandemické krize, nebyla jediným podnětem. Jak jsme již psali dříve, vytvořili jsme v Koloshop.cz místo plné zábavy pro všechny, Koloshop Bike Park. Jsme rádi, že jsme mohli celý týden s tímto novým místem spojit a otevřít všem nové možnosti pro nalezení kladného vztahu k cyklistice tak, jak ho máme my!

Publikováno: 1. 7. 2022
4 min. čtení
Sdílet

Koloshop FEST 2022

Koloshop FEST 2022

Vítejte u samotného ohlédnutí za týdnem, ze kterého máme radost!

Samotná organizace začala již dávno. Její fyzická realizace na místě se uskutečnila v předstihu již v pátek 10. 6. 2022, kdy si někteří z nás mohli protáhnout svaly a mozkové závity nad stavbou stanů, umístěním posezení i rozložení jednotlivých sekcí. Vše proběhlo hladce i přes menší nepřízně počasí. A hle, tu již vše stálo a pouhým pohledem mohlo upoutat každého, kdo navšívil akci nebo jen a pouze prahnul po návštěvě našeho obchodu. Koloshop Fest 2022 mohl začít. 

Koloshop FEST 2022

Od pondělního dne si mohl každý návštěvník vyzkoušet elektrokola a kola Cannondale, GT, Superior a další, nebo také využít možnosti vypůjčit si běžecké boty Dynafit, Inov-8, On a Saucony. Tato možnost tu byla celý týden a s radostí můžeme říct, že byla hojně využita. Jsme rádi, že jsme každý den mohli vidět nehynoucí zájem zkoušet, testovat a porovnávat a diskutovat. 

 

Pestrý program

V rytmu zkoušení probíhal Koloshop Fest 2022 až do čtvrtečního dne, který byl o program již bohatší a jeho nástup byl netrpělivě očekáván námi i návštěvníky.  Tento den zahájila přednáška o trailovém běhání s botami značky Dynafit a Salewa, kterou navštívili zkušení běžci i potencionální noví běžci. Někteří také s novými botami z našeho obchodu odešli.

 

Po tomto bodu programu následoval čas pro olympijskou vítězku a naši ambasadorku Kateřinu Neumannovou, která se svým energickým sportovním duchem zasvětila svůj čas autogramiádě pro svoje fanoušky a zároveň se s ní návštěvníci mohli vyfotit a měli šanci vzájemně prohodit pár slov o sportu.

Kateřinu jsme však nenechali jen tak v klidu posedávat. Po autogramiádě měla široká veřejnost jedinečnou příležitost si společně s Katkou zaběhnout několik km “okolo Koloshopu” a změřit vzájemné síly v nohách. 

Někdo se ani nezadýchal, někdo měl jazyk na vestě, ale doběhli všichni! Z reakcí účastníků jsme vyhodnotili běh jako příjemné zpestření, které ukázalo, že každý festival či veletrh nemusí být jen o sledování a pasivním sběru informací.

Koloshop FEST 2022

Den jsme završili poutavou přednáškou od Michala Hampla, který nám osvětlil krásy závodu Pacific Coast Bike Race, kterého se v květnu zúčastnil. Délka závodu je 1540 mil, z Portlandu do San Diega. 

Koloshop FEST 2022

Páteční den byl pro nás speciální a velkou výzvou, jelikož jsme ho zasvětili dětem a jejich volnému odpoledni po školních aktivitách. Hned "mezi dveřmi" měly děti možnost nechat své obličeje vytunit barvičkami a být tak cool po celý den na trati i mimo ni. To bylo radosti.

Pro svou barevnost a účel jsme si přichystali také aktivní workshop o mytí celého kola i jednotlivých komponentů pomocí přípravků značky Muc-Off.

Koloshop FEST 2022

Aktivity s vodou a barevnými prostředky při čištění přilákaly zraky všech kolemjdoucích a někteří, kdo dorazili na svém stroji, mohli využít příležitosti a rovnou si při předvádění kolo nechat umýt. Heslem pro tuto chvíli bylo “Růžovka do každé rodiny!”, jak můžete na barevných záznamech vidět.

Koloshop FEST 2022

 

Aby ale zábavy nebylo málo, přidal se k našemu festu i cykloakrobat Tomáš “Žoržo” Eibl se svojí Bike Trail Show, a ukázal nám všem, že ne všechna dobrodružství na kole vedou jen k opakujícím se trasám. 

Koloshop FEST 2022

Koloshop FEST 2022

Do svých skoků neváhal zapojit i publikum. Všichni se samozřejmě po výstupu opět rozešli ve zdraví a bez vedlejších následků. Dle slov jednoho z účastníků je nechat si přes břicho skákat kolo celkem “adrenalinový zážitek pro orgány”.

A byl tu ten čas! Vrcholný program pro nejmenší i větší ratolesti plný odhodlání a veselí. Pro děti jsme uspořádali závod na několika tratích našeho Bike Parku, a to i v několika kategoriích od odrážedel po velké bajky. 

Děti byly skutečně natěšené, tím spíše v době, kdy je podporovali jejich rodiče či doprovod na startu i na okruhu naší trati. Viděli jsme urputné zápolení s překážkami i soupeři, viděli jsme slzy radosti z výhry i slzičky smutku těch, kdo se nedostali na první příčky. Hlavním emotivním zážitkem pak bylo závěrečné podávání rukou a ukázání dětem i všem přihlížejícím, že jde o radost z účasti.

Každého jsme po zásluze odměnili občerstvením a ty nejlepší z jezdců postavili na stupně vítězů, obdarovali speciálními cenami a krk ověnčili čoko medailemi. Veselé děti a hrdí rodiče, toho jsme chtěli docílit a myslíme, že se to podařilo, nemyslíte?

Koloshop FEST 2022

Ve volném čase mohli návštěvníci po celou dobu KS festu volně procházet areál, podívat se na servis kol v praxi, ohodnotit vystavená kola stará i nová. Připravit a realizovat po dlouhého něco takového bylo pro nás radostí a za celý tým Koloshop se budeme těšit na další ročník.

Koloshop FEST 2022

Tímto Koloshop Fest 2022 končí. Přejeme mnoho úspěchů na silnicích i v terénu. Ať to frčí!

 

 

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin