Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Vítání jara na MUTRu

V sobotu 20. 4. se konal 2. ročník jarní verze Mikulovského Ultra Trail Runu, pro všechny nadšence dobře známý MUTR Averz. Narozdíl od toho podzimního si všichni běžci této jarní ‘‘soft’’ verze poměřují síly na jedné společné 10+ km trati. Byla letošní verze opravdu ‘‘soft’’? Na to se pojďme společně podívat v následujících řádcích.
 

Publikováno: 6. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Jarní verze závodu v horách, lákadlo nejen pro trail běžce, ale také pro všechny, kteří rádi vyrazí do hor, přírody a běhají jen tak pro radost. Pěkně vychytralý kousek od pořadatelů :-). Letošní MUTR Averz byl všechno jen ne jarní. Teploměr ukazoval už od rána něco kolem nuly a i když se startovalo až ve 12 hodin, teplota se nezvedla. To však neodradilo žádného z přihlášených závodníků a nikdo se na startu neotočil vzad. Extrémní podmínky jakoby naopak všechny zúčastněné motivovaly ‘’to prostě dát‘’.

Hned na startu nás všechny přivítal silný vítr a chumelenice, jakou by člověk čekal spíše v únoru. Všichni jsme se ale velmi rychle zahřáli v prvním kopci, který celou trasu zahajuje a myšlenky na to, jaké to bude až ho poběžíme směrem dolů, byly hlasité. Po jeho zdolání jsme si všichni odpočinuli na rovince a mírném seběhu. Zde se začaly oddělovat první skupinky, které měly dobře našlápnuto na bednu. Rozdíly se mírně smazaly v závěrečném, nekonečném stoupání po sjezdovce k vrcholu. Pak už nás čekal závěrečný seběh, který rychle přecházel v krátkou cílovou rovinku.

Po doběhnutí se každý mohl zahřát nebo osvěžit, dle libosti, pestrou nabídkou jídla i pití. Za to, stejně jako za připravené zázemí před i po závodě patří všem organizátorům velké díky! Ačkoliv se jedná o lokální akci, organizace i servis v průběhu celé akce si nezadá s celorepublikovými závody. Na závěr nezbývá říct nic jiného než, že i tentokrát se běžecký závod MUTR Averz 2024 povedl. Tentokrát snad o to víc, že i za skutečně krušných podmínek byla účast hojná a troufám si říct, že nikdo nelitoval. Už teď se těším na podzimní ‘‘hard’’ verzi.

Lásku ke sportu mi předali drahé kolegyně a kolegové z KS. Ráda zkouším (nejen ve sportu) nové věci a nedostatek nadání doháním nadšením.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin