Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Virtuální ježdění vás přenese z obýváku na trasu legendárního Tour de France

Virtuální cyklistika se stala oblíbeným způsobem cyklistů hledajících způsob, jak jezdit celoročně. V posledních letech je hojně využívána jako aktivita pro udržení kondice a motivace v zimě a při nedostatku času. Pro jízdu stačí propojit váš chytrý cyklotrenažér s chytrou televizí, počítačem, notebookem nebo třeba tabletem a spustit jednu z virtuálních tréninkových platforem.

Publikováno: 2. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Virtuální cyklistika odkazuje na cvičení na cyklistickém trenažéru v kombinaci s interaktivními online platformami jako je Zwift a Rouvy. Umožňuje cyklistům simulovat jízdu v různých digitálních světech a interagovat s ostatními uživateli v reálném čase prostřednictvím chatu. Kromě sledování virtuálních tras se můžete účastnit závodů, plnit tréninkové plány a mnoho dalšího. 

Jaký trenažér?

Pro virtuální ježdění je nutný cyklotrenažér kategorie "smart", tedy takový, který dokáže komunikovat s virtuálními  aplikacemi a platformami jako je Zwift, česká Rouvy, TrainerRoad nebo Tacx Training. Chytré trenažéry umožňují cyklistům cvičit v interiéru s možností simulovat různé terény a podmínky při sledování výkonnosti, rychlosti a dalších statistik v reálném čase. Výrobci cyklotrenažerů nabízí širokou škálu těchto trenažerů, včetně základních modelů pro začátečníky až po pokročilé trenažéry s funkcemi simulující sklon a sestup, a dokonce i elektronickou regulaci odporu podle trasy nebo tréninkového plánu.

Virtuální svět podle Zwiftu?

Zwift nabízí unikátní kombinaci virtuálního cvičení a společenské interakce, což přináší několik výhod. Kromě cvičení v pohodlí domova a propojení s cyklisty z celého světa vás tato platforma motivuje k pravidelnému tréninku díky různým programům, závodům a herním prvkům, které udržují zájem a zábavu. Navíc přináší realistický zážitek díky propracovaným virtuálním světům a interaktivnímu prostředí.

Kombinace aplikace Zwift s trenažérem Tacx přináší možnosti pro domácí trénink cyklistů všech úrovní. Díky realistickému prostředí, bohatým funkcím a interaktivnímu tréninku je možné dosáhnout výrazného pokroku ve fyzické kondici a zároveň si užít spoustu zábavy.

Osobně využívám cyklotrenažer Tacx Smart Flux 2. Poskytuje elektronický odpor nastavitelný během jízdy v závislosti na konkrétním tréninkovém plánu nebo simulovaném terénu. S dostatečně vysokým maximálním odporem je zařízení vhodné také pro náročné tréninky se simulací stoupání. Výkon cyklisty je měřen s vysokou přesností, a vy tak získáte užitečné informace ohledně své výkonnosti. A to nejlepší na závěr: trenažér je navržený pro co nejtišší provoz, takže se nemusíte obávat stížností sousedů na hluk. Vzhledem k těmto vlastnostem mohu trenažér doporučit všem, kteří hledají efektivní a interaktivní prostředek pro trénink.

S neustálým rozvojem technologií lze očekávat další inovace a vylepšení, které ještě více zefektivní tréninkové procesy a zvýší atraktivitu virtuálních závodů. Takže neváhejte a vstupte do světa virtuální cyklistiky!

Radek, Koloshop.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte - telefonicky na čísle 417 532 677, e-mailem na info@koloshop.cz. Můžete také navštívit jednu z našich kamenných prodejen nebo využít kontaktní formulář.

Kontaktujte nás

T2875
Tacx Neo 2T Smart
Za 5 dnů Doprava zdarma
Tacx Neo 2T Smart

Interaktivní trenažér, velmi tichý chod, magnetická brzda max. 2200 W, ANT+ / Bluetooth, reálné stoupání 5 - 25%.

2 ratings
31 999 Kč
Koupit
E0171013
sleva -5%
Elite Direto XR-T trenažér s podložkou
Skladem Doprava zdarma
Elite Direto XR-T trenažér s podložkou

Profesionální, interaktivní bezdrátový trenažér, upnutí kola přímo na trenažér, simulace stoupání 24%, maximální zátěž až 2300 W. ANT+, Bluetooth, ANT+, FE-C…

4 ratings
15 999 Kč 16 999 Kč
Koupit
T2875Bundle
sleva -6%
Tacx Neo 2T Smart Bundle akční balíček
Na dotaz Doprava zdarma
Tacx Neo 2T Smart Bundle akční balíček

Interaktivní trenažér s akčním balíčkem příslušenství zdarma, velmi tichý chod, magnetická brzda max. 2200 W, ANT+ / Bluetooth, reálné stoupání 5 - 25%.

29 999 Kč 31 999 Kč
Koupit
WFBKTR122
Wahoo Kickr V6 WiFi Smart Trainer trenažer
Za 5-7 dnů Doprava zdarma
Wahoo Kickr V6 WiFi Smart Trainer trenažer

Klasický Wahoo Smart trenažér nyní s možností Wifi připojení, také ANT+, ANT+ FE-C a Bluetooth, měřič rychlosti, vzdálenosti, výkonu a kadence.

1 ratings
29 999 Kč 32 490 Kč
Koupit

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin