Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Testování běžeckých lyží - díl II.

V prvním díle blogu o testování běžeckých lyží pro sezonu 2023/24 v Bedřichově v Jizerských horách jsme se věnovali běžeckým lyžím na klasiku, konkrétně modelům s mohérovými pásy, jenž jsou v současnosti zřejmě nejoblíbenější kategorií.

Publikováno: 13. 2. 2023
3 min. čtení
Sdílet

V díle druhém bychom Vám rádi představili a popsali dojmy našeho týmu z testování běžeckých lyží na skate a také vybraných modelů holí Leki.

testování běžeckých lyží

Madshus

Testování jsme i v případě lyží na skate započali značkou Madshus a jejím jedním ze dvou nejvyšších modelů Race Pro Skate. Ne ani tak pod ruce, jako spíše pod nohy, se nám dostala varianta pro měkčí sníh se zkrácenou drážkou skluznice, ta začína zhruba v její půli a pokračuje dále k patce. Tuto technickou zajímavost získal model Race Pro Skate z modelu Redline Skate F3 a napomáhá lepšímu skluzu a zrychlení na pomalejším sněhu. Sněhové podmínky při testování přeci nebyly vzorové pro tento typ skluznic, přesto bylo jejich vyzkoušení poučné. Absencí drážky skluznice v její první polovině je lyže méně stranově stabilní a pocit z jízdy je znatelně odlišný. Tato varianta tak bude vhodná zejména pro jedince s bezchybně vypilovanou rovnováhou a technikou s ní spojenou. Běžky pak krásně plavou po povrchu a jarní sníh tak pro vás nebude žádnou překážkou.

testování běžeckých lyží

Kästle

Po nabytí nových zkušeností s netypickou skluznicí u běžeckých lyží Madshus jsme “přesedlali” na závodní model Kästle RX10 Skate tradiční konstrukce. Voštinové jádro přináší lyžím vysokou pevnost a na nohou je díky jejich nízké váze téměř není cítit. Vzhledem k těmto vlastnostem drží lyže výborně směr a nemusí docházet k jeho korekcím. Skluz lyže byl také na vysoké úrovni, jak jsme již poznali při testování klasických modelů od tohoto výrobce, čímž v kombinaci s její zmiňovanou stabilitou dochází k nesporné úspoře energie, jenž se Vám jistě bude hodit zejména na delších vzdálenostech.

testování běžeckých lyží

Leki

Současně s lyžemi jsme nezapomněli vyzkoušet také různé modely běžeckých holí výrobce Leki, který zde byl také přítomen. Začali jsme u cenově dostupného modelu PRC 750 vyrobeného z kompozitu se 75 % obsahem karbonu a rukojetí s poutkem Nordic Shark. Hole jsou oproti vrcholným modelům v ruce trochu cítit, odraz je s nimi ale na výborné úrovni. Hůl se nijak zvlášť neprohýbá a vynaložená síla do odrazu se tak nikterak neztrácí. Tomu napomáhá i systém rukojeti a poutka Nordic Shark, kdy je poutko s holí spojeno v ideální poloze a lze jej pohodlně z hole vycvaknout. V poměru cena / výkon jde jednoznačně o jistou volbu

Neodolali jsme a vyzkoušeli také závodní modely dané značky: HRC Team a HRC Max vyrobené ze 100 % karbonu. Rozdíl je mezi nimi zejména v rukojeti a poutku. HRC Max jsou, stejně jako PRC 750, vybaveny systémem Nordic Shark, kdežto HRC Team mají systém Nordic FRT, kde jde poutko individuálně nastavovat dle potřeby, ovšem nelze jej z hole jednoduše vycvaknout. Srovnáme-li tyto hole s předchozími testovanými, pak lze pocítit zejména jejich neuvěřitelnou lehkost, která se ihned promítá do dynamiky odrazu a hole absolutně nekladou odpor při rychlém švihu.

testování běžeckých lyží

Pokud máte jakékoliv otázky nejen k běžeckým lyžím, kontaktujte nás, prosím, telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin