Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Návrh na jarní cyklistickou trasu z Teplic do Děčína

Brzké jaro je ideálním časem začít s již trochu delšími cyklistickými vyjížďkami. Chtěl bych vám tedy navrhnout trasu z Teplic do Děčína a zpět. Ta je vhodná právě v období, kdy teploměr začíná ukazovat teploty přes 10 stupňů a my se můžeme vydat také trochu do kopců.

Publikováno: 28. 3. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Zpočátku nás však bude čekat delší rovinka, v jejíž druhé polovině narazíme na, v brzkém jarním období klidnou, cyklostezku. Jak jsem zmínil v úvodu, cílem trasy bude Děčín, tedy město nabízející především v létě spoustu skvělých míst na výlet. Teď už ale konkrétněji k trase.

Z Teplic se vydáme směrem na východ přes Modlany, Roudníky a pokračujeme po severním břehu jezera Milada. Poté pokračujeme přes ústecké Předlice kolem chemičky. Dále jedeme kolem ústeckého OC Fórum, mineme hlavní nádraží, přejedeme most Edvarda Beneše a za ním odbočujeme z kruhového objezdu směr Velké Březno. (Nejen pro tyto průjezdy městem velmi doporučuji použít Varia radar od Garminu, díky kterému vás uvidí každý řidič a vy budete naopak vědět o každém autě.) Po silnici na Velké Březno pokračujeme asi 3 kilometry, pak následuje odbočka vlevo na Labskou cyklostezku a ta nás dovede až do Děčína. V případě intenzivního deště mohou být určité části cyklostezky zatopeny, tato místa lze ale objet po paralelně vedoucí silnici, která je položená výše.

V Děčíně, kde je mimochodem spousta možností na občerstvení nejen v podobě kaváren a restaurací, projedeme přes Tyršův most, mineme na pravé straně Pastýřskou stěnu a projíždíme kolem nádraží k odbočce na silnici do Malšovic. Tam odbočujeme směr Javory, kde začíná hlavní stoupání dnešního dne, které má typický charakter většiny kopců v Krušných horách. Stoupání měří 5,6 kilometru, průměrný sklon se pohybuje kolem 7,1% a nastoupáte zde 400 výškových metrů. Vrchol nabízí skvělé výhledy na České středohoří i Krušné hory. Následně sjíždíme do Slavošova a projíždíme klidnou krajinou téměř bez aut, která je naprosto odlišná od zbytku Českého středohoří. Trochu mi to zde připomíná krajinu na Vysočině, avšak s mnohem lepšími výhledy. Touto krajinou pokračujeme až ke Ždáru, kde se napojíme na silnici číslo 13, po které sjíždíme až do Chlumce. Před Chlumcem míjíme pomník slavné bitvy z napoleonských válek a trasa dále pokračuje přes Krupku do Teplic, kde začala a nyní zde končí.

Věřím, že se vám bude trasa líbit. Ať se vám jede dobře a hlavně bez pádů!

Matěj, ambasador Koloshop

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně silniční cyklistiky neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Většinu svého volného času trávím na silničním kole, ale občas si i vyjedu na bajku do terénu. Rád objevuji nové cesty a stoupání v okolí mého domova i všude jinde. Studuji na vysoké škole v Praze a občas se objevím na pražské či teplické pobočce koloshopu.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin