Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Běžky Fischer v Krušných horách

Ráda bych Vám představila moji oblíbenou trasu na běžky. Pokud máte štěstí, že bydlíte v dojezdové vzdálenosti od Cínovce, vyrazte si před nebo po práci projet známý úsek Krušnohorské magistrály.  Svezení je ideální jak pro začátečníky a hobíky, tak i pro "chrty"

Publikováno: 25. 1. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Patřím mezi sportovce hobíky, a běžky jsou mým nejoblíbenějším sportem. Jak nasněží, beru své Fischerky, lyže na skate, a vyrážím na kopce, ty Krušné. Po práci, obvykle na hodinu, hodinu a půl. A kam? Na Cínovec. Z Cínovce na Vitišku, přes Klínovčík k Trafu a zpět. Klasika, kterou zná každý fanoušek běžeckého lyžování z Teplic a okolí. Tam i zpátky zvládnete trasu projet zhruba za 1 - 1,5 hodiny.

Lyže nasadím, většinou, u Hotelu Pomezí, pokračuji přes louku směr Golf, tam najedu na Magistrálu a bruslím směr rozcestí U Vojáka, Štěničárna, Vitiška. Zkrátka „gerade aus“, rovně přímo za nosem. Převýšení na Vitišku není více než 70 v.m., ale i tak si můžete dát do těla, záleží jen na Vás. U Vitišky, po 5 ujetých kilometrech, je-li dostatek sněhu, stoupám směr Klínovčík.

Po levé ruce se otevře výhled na Bouřňák a České středohoří, od Milešovky až k Rané. Lesem dojedu až k oblíbenému místu, výhledu na údolí Mikulova a „moldavskou“ železnici. Skoro povinnost udělat fotku údolí. A ujíždím směr „Trafo“ na Novém Městě, to mám krásných 7 km a mažu zpět. V hlavě už mi běží myšlenky na moje, jak kdy oblíbené, stoupání od Štěničárny. Dnes hezky v kuse, bez zastávky, to mám radost. Tenhle kopec má i svůj „Segment“ v aplikaci Strava. A pak už krásná rovinka, mírný sjezd k „závoře“ a přes Golf na Pomezí.

Mám-li čas, dám pár rovinek mezi sjezdem na Štěničárnu a rozcestím u Vojáka. Je to paráda, rychlé, vždy skvěle připravené běžkařské tratě v Krušných horách, pravidelně kontrolované i s reportem na sociálních sítích. Za to velké díky.

A co potřebujete sebou? Běžky, dobrou náladu a čelovku, pokud jedete za tmy. Ovšem za úplňku a jasného nebe čelovku potřebovat nebudete. Ručím Vám za to, že na konci Vás čeká dobrý pocit, vyplavené endorfiny a úsměv na tváři. A to za to stojí. Hlavně proto jezdím na běžkách.

 

Napište nám do komentáře, zda znáte Krušnohorské běžkařské trasy, nebo jaké máte jiné oblíbené místo na běžky. A pokud jste na běžkách nestáli, věřte, že tato trasa je pro začátečníky ideální. Rádi Vám v teplické prodejně Koloshop zapůjčíme kompletní výbavu na běžky. Stačí se nám ozvat, nebo udělat online rezervaci v naší půjčovně.

Přejít do půjčovny Kontaktujte nás 

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Komentáře (2)

Napsat komentář

Davide, tak se budu těšit, že se potkáme ve stopě: :-)

25.01.2024 19:17
Jana Lužinová
Jana Lužinová Koloshop.cz

Každý rok se chystám zkusit běžky! Už 10 let :))

25.01.2024 16:13
David Bílý
David Bílý Vývojář Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin