Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Ambasador Pavel na Cannondale SuperSix Evo Hi-Mod Disc 2020!

Jmenuji se Pavel a za Koloshop Team jezdím 10 let. Jsem výhradně silničář. Od mých 16 let, kdy jsem si našetřil na svoji první silničku, bylo hned jasné, že se tomuto sportu budu věnovat. Jezdit na kole je pro mě nejlepší relax a občas si zajet nějaký závod je super zpestření. Postupem let se čím dál víc zaměřuji na maratony a ultra silniční závody. Možnost vidět krásnou krajinu a sáhnout si až na dno svých sil mne zlákalo víc, než krátké často okruhové závody. 

Publikováno: 21. 8. 2020
2 min. čtení
Sdílet

cannondale supersix

Za těch 20 let jsem jezdil na řadě kol. A hlavně, kola se posunula obrovským způsobem dopředu. 6. rokem jezdím na Cannondale SuperSix Evo Hi-Mod. Letos jsem první půlku sezony jezdil na svém osvědčeném starším modelu. Od července mám, díky Koloshopu, možnost jezdit na Cannondale SuperSix Evo Hi-Mod Disc 2020. Rám oproti předchozím modelům prošel velkou obměnou. Zvýšila se tuhost rámu a celý rám je víc aero, což je hodně znát při vyšších rychlostech nad 35 km/h, cítíte jak kolo pod vámi krásně jede. 

cannondale supersix

Co se týká jízdy po rovině, kterou já osobně nikdy v lásce moc neměl, tak na tomhle kole tomu pomalu začínám přicházet na chuť. Kolo je vybaveno ráfky o výšce 35 mm, takže kdyby se na kolo daly vyšší ráfky, jelo by to po rovině ještě rychleji. Kolo je dále osazeno mechanickou Ultegrou, což podle mého názoru stačí. Elektronika by byla sice pěkná, ale pak už by kolo bylo dražší. Pro mne vždy byl prioritou kvalitní rám. A ten toto kolo nabízí a přitom si zachovává ještě slušnou pořizovací cenu kolem 120 tisíc. Moje největší dilema posledních pár let jsou kotoučové brzdy. Tím že každý rok ladím formu na závody do italských Dolomit, už jsem tam v létě spálil nejedna karbonová kola, tak jsem uvažoval o pořízení kola s diskovými brzdami. 

cannondale supersix

Kolo je tím pádem o 1kg těžší, což je při jízdě do kopce trochu znát. Ale podle mého názoru ta pozitiva převládají. Kvalita a funkčnost brzd oproti klasickým brzdám na karbonových kolech je parádní. Z kopce si toho můžu víc dovolit, brzdit před zatáčkou o dost později a celkově odpadá starost jestli nejsou ráfky už moc zahřáté, když jedete třeba 15 km sjezd z nějakého průsmyku. Samozřejmě největší výhodou je to při jízdě na mokru. Kdo má rád tvrdý závodní rám a chce kolo jak na roviny, tak do kopce je myslím tento model ideální a mohu ho jen doporučit.  

Pavel, ambasador Koloshop.cz

cannondale supersix

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin