Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Laďky Den nahoru a dolů

Naše ambasadorka Laďka nás naposledy provedla Nocí tuleních pásů. Dnes se nás rozhodla potěšit dalším ze svých příběhů. 

Publikováno: 8. 4. 2022
2 min. čtení
Sdílet

Den nahoru a dolů

Závod, který trvá 7,5 hodiny. Závodí se na okruhu nahoru na Medvědín a dolu, převýšení 475. Vyhrává ten, kdo zvládne v daném čase nejvíc okruhů. Mám cíl to dát 5x jako před 3 lety. Stačí, když to dá člověk 1x a už bude ve výsledcích. Takže dobrý.

Předpoklad je, já na závodě, soused sám na vršcích chodit. Počasí má být tragické, takže nakonec kašle na procházku, stejnak by tam viděl - nic. V pátek rozdělujeme práci, já oblečení a svačina a soused lyže atd. Sobota 4:00 vstávat, 4:30 odjezd, 7:00 Špindl. Prezentace. Soused tentokrát neprudí ohledně závodníků, ale ohledně počasí. Bože. Start v 8:30. V 8:15 hodlám vylézt z auta, ještě něco kousnout atd. 

 


V tom slyším zvučné "a do p*dele!". Nevzal mi jednu lyži. Sobě vzal 2 páry a mně jen jeden kus?! Vztek stranou. Utíkám v přezkáčích na start, jestli někdo nemá navíc. Získávám od pořadatelů závodní testovačky, ale bohužel nejdou na moje boty. Sháním dál, a tu jeden týpek nabízí. Opět to nepůjde na moje boty. Sakra! A to uz se mi chceš brečet. Nevím, jestli souseda nemám začít mlátit hůlkou, ty mi vzal! Pokus číslo 3. Půjčovna má otevřeno od 8:30. Cáluj půjčovné sousede. Startujeme o necelých 5 minut později, což nevadí, může se nastoupit kdykoli do 14:00. Mám mnohem těžší lyže, než ty doma, ale závodím. Uf. A na těch plácačkách to alespoň pojede dolů. Při třetím výstupu trochu hlaďáček. Čtvrtý funím. Pátý na šrot. Co teď? Stíhám šestý, když ho zvládnu v limitu, klapne to na bednu. Už ale trpím. Zvládnu to. Šest výstupů, přes 38 km, přes 7 hodin na trati, přes 2800 m převýšení a vzniká z toho následující:

1. místo / 48 ženy příchozí

11. místo / 119 všichni příchozí

Ještě, že to takhle dopadlo, jinak by šel soused domů pěšky! A ty jeho dvoje lyže by nesl na zádech. 20:00 Teplákov, nemůžu chodit a jsem ráda, že to byl poslední letošní skialp! 

Laďka, ambassadorka Koloshop.cz

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin