Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Kolmo Kolem Komína 2018 ovládl zkušený Jirka Chyba

Poslední prázdninová sobota 1.9. patřila bikerům z Třebenic, kteří uspořádali již 6. ročník stále více oblíbeného, krásného, ale i náročného závodu v okolí zříceniny hradu Košťálov s názvem Kolmo Kolem Komína, který již několik ročníků Koloshop podporuje. Celé zázemí závodu bylo situováno na fotbalovém hřišti v Třebenicích.

Publikováno: 4. 9. 2018
2 min. čtení
Sdílet

 

 

I přes nepřízeň počasí se od 12 hodin začala u prezentace tvořit fronta natěšených bikerek a bikerů. Ve 14 hodin nakonec do 6. ročníku odstartovalo úctyhodných 112 závodnic a závodníků, které vodící motorka nejprve provedla zaváděcím okruhem přes Třebenice a poté po výjezdu z města dala všem bikerkám a bikerům zelenou a závod se rozjel naplno.

Prakticky okamžitě se na špici vytvořilo duo Jiří Chyba (Nutrend Specialized) a Petr Cmunt (Superior CYKLOFIT CYCLING TEAM), kterým se podařilo vypracovat si rozhodující náskok již v prvním stoupání, v sekci Brutál. Jejich náskok se snažila eliminovat silná skupina místních závodníků v čele s trojnásobným vítězem Kolmo Kolem Komína, Pepou Nestlerem (KL Sport Most), ale marně. Vedoucí dvojice svůj náskok postupně navyšovala. Mezi touto dvojicí se sváděl velký boj nejen o celkové vítězství, ale také i o vítězství na vrchařské prémii, pro kterou si přijel Petr Cmunt. Z celkového vítězství se nakonec ale mohl radovat Jiří Chyba, který si závěr závodu zkušeně pohlídal a do cíle přijel s šesti vteřinovým náskokem na Petra Cmunta. Pro diváka to ale byla krásná podívaná a boj do posledních metrů. V boji o třetí místo mohli díváci ještě sledovat napínavý spurt mezi Stanislavem Derflem (Derfl Kola) a Jakubem Špačkem (CK Lovosice), který nakonec lépe zvládl Jakub Špaček.

 

 

Stylem start cíl ovládla elitní kategorii žen Barbora Maříková (Bicykl Kříž Team Ústí nad Labem), která si do cíle přivezla téměř čtyř minutový náskok na druhou Vendulu Kelbichovou a třetí Moniku Čapkovou (Nučničky).

Mezi hobby závodníky zvítězil Lukáš Koutecký (Cyklokroužek Žatec). Druhé místo vybojoval Jonatan Rauchfuss (Revit Build MTB Team) a třetí pak Standa Votápek. V kategorii Ženy Hobby byla nejrychlejší Helena Krejčíková před Lucií Vokounovou a Michaelou Fialovou (CK Slavoj Terezín). 

Závod štafet patřil manželskému páru z Koloshopteamu, Kláře a Davidu Patocsovým.

Jak už je každý rok na Kolmo Kolem Komína zvykem, vítězka a vítěz hlavního závodu si odváží speciální cenu, kterou je pastorek osázený třebenickým granátem a zasazený do kamene z Košťálova.

 

 

Po vyhlášení vítězů a losování tomboly začala již tradiční afterparty, kterou letos poprvé odstartovala teplická kapela ETHERY.

 

Kategorie MUŽI ELITE

 1. Jiří Chyba (Nutrend Specialized)
 2. Petr Cmunt (Superior CYKLOFIT CYCLING TEAM)
 3. Jakub Špaček (CK Lovosice)

 

Kategorie ŽENY ELITE

 1. Barbora Maříková (Bicykl Kříž Team Ústí nad Labem)
 2. Vendula Kelbichová
 3. Monika Čapková (Nučničky)

 

Kategorie MUŽI HOBBY

 1. Lukáš Koutecký (Cyklokroužek Žatec)
 2. Jonatan Rauchfuss (Revit Build MTB Team)
 3. Standa Votápek

 

Kategorie Ženy HOBBY

 1. Helena Krejčíková
 2. Lucie Vokounová
 3. Michale Fialová (CK Slavoj Terezín)

 

 

Kompletní výsledky najdete ZDE

Kompletní fotogalerie ze závodu ZDE

Příští, již 7. ročník, se uskuteční 31.8. 2019.

Pro více informací sledujte webové stránky MMB Třebenice nebo Facebook Kolmo Kolem Komína.

 

 

koloshopteam

koloshopteam

koloshopteam

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin