Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak vybrat běžky na skate?

Jak vybrat běžky na skate

Publikováno: 9. 12. 2021
2 min. čtení
Sdílet

Běžecké lyže na skate 

Běžecké lyže na skate jsou určené na volný styl, známý také jako bruslení. Charakterizuje je  oblá špička, zpevněné hrany a celkově menší prohnutí. Bývají také užší a tím i méně stabilní. Jejich optimální délka je kratší než u klasických lyží. Výběr jde primárně dle hmotnosti běžkaře. Celkově se jedná o styl který je určen spíše pro pokročilejší běžkaře vzhledem ke koordinaci pohybu a méně stabilní lyži.  Jejich optimální délka je kratší než u klasických lyží. Výběr jde primárně dle hmotnosti běžkaře. Celkově se jedná o styl který je určen spíše pro pokročilejší běžkaře vzhledem ke koordinaci pohybu a méně stabilní lyži.

fischer-skate-běžky

Při výběru dáváme pozor na to, že delší lyže sice lépe jede, ale mnohem hůře se ovládá. Při volbě tvrdosti můžeme zvolit příliš tvrdou lyži, která bude mít zhoršené vedení ve skluzu a bude hůře ovladatelná. Měkká lyže vás bude brzdit tím, že dojde k velkému prošlápnutí a tím zvýšení třecí síly. Každý z dodavatelů má pro své modely tabulky vhodnosti lyže dle hmotnosti lyžaře, které jsou uvedené u každého modelu. V naší nabídce najdete lyže značek Fischer,Madshus, RossignolKästle.

skate-katka-neumannová-madshus

Boty na skate 

Jsou specifické pro svou podporu kotníku, která je důležitá pro přesné ovládání lyže. Současně mají boty pro bruslení tvrdší podrážku pro lepší přenos odrazové síly.  Závodní se od sportovních odlišují nejčastěji karbonovými prvky. A tím i nižší hmotností boty.  U nás najdete boty značek  Fischer, Madshus, Rossignol.

skate boty na běžky

 

Výběr holí

Pro Skate volíme delší hole něž u klasiky, které jsou potřeba k dokonalému a efektivnímu odrazu. Náš sortiment holí je pestrý, vybrat si můžete ze značek Leki, One Way, Komperdell, Rossignol a Swix.

jak vybrat hole na běžky

 

Už víte které vybrat ? 

Pokud ne, rádi vám poradíme a pomůžeme  telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin