Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak nám může pomoci běh?

Běh je v poslední době jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších sportů nejen v Česku, ale také ve zbytku světa. Důvody pro to mohou být různé a pokud patříte do skupiny lidí, kteří nad během zatím stále jen přemýšlí, nabídneme Vám nyní několik argumentů, proč se pro tento sport rozhodnout a pořídit si své první běžecké boty.

Publikováno: 10. 5. 2023
2 min. čtení
Sdílet

přínos běhu

Časová a finanční (ne)náročnost

Prvním a hlavním argumentem je naprostá nenáročnost běhu a to ať už časová nebo finanční. Máme-li chuť s ním začít, můžeme tak učinit téměř ze dne na den. Nepotřebujeme žádné velké množství drahého vybavení, pouze kvalitní běžecké boty šetrné k našim kloubům, aby se běh nestal naším nepřítelem. Poté již můžeme bezstarostně vyběhnout a to v jakoukoliv hodinu a na jak dlouho nám fyzické či časové možnosti dovolí. I dvacet minut běhu může být přínosných pro tělo i mysl.

Zdravotní přínos

Ano, běh je skutečně zdraví prospěšným sportem zlepšujícím naší fyzickou zdatnost a psychickou pohodu. Pravidelnými výběhy do přírody můžeme výrazně podpořit kardiovaskulární systém, čímž lze dosáhnout například snížení rizika infarktu. Snížíme totiž v průměru svou klidovou tepovou frekvenci a srdce tak bude méně namáháno. Během zvýšená fyzická kondice nám pomůže také v každodenním životě, kdy přijdeme do kontaktu s velkým množstvím bakterií a virů, jelikož se současně zvyšuje také obranyschopnost našeho organismu.

Ne každý si však uvědomuje, že běh, nebo jakákoliv jiná pravidelná fyzická aktivita, zlepšuje také naše psychické zdraví. Stává se tak zejména v důsledku zvýšené intenzity dýchání a tedy lepšího okysličování mozku. To přispívá k tvorbě mozkových buněk a může se zlepšit naše paměť nebo schopnost soustředit se a učit se novým věcem.

Pravidelnost a disciplína

V neposlední řadě může mít pravidelné běhaní dopad také na organizaci našeho času, a to v pozitivním směru. Podaří-li se nám vytvořit si návyk na pravidelnou pohybovou aktivitu, což nebývá v začátcích nikterak snadné a vyžaduje to značné ústupky v naší standardní pohodlnosti, lze toto zrcadlit také do běžného života. Pořízením běžeckých bot si tak nemusíme otevřít cestu pouze ke sportu, ale také k úspěšnějšímu životu, kdy budeme lépe zvládat náročné situace a úkoly, které nás potkají.

Běžecké boty, tedy klíč k úspěchu, u nás můžete vybírat ve variantách na silnici i do terénu od známých značek jako jsou například SauconyDynafit, Inov-8 nebo On.

přínos běhu

přínos běhu

A pokud máte jakékoliv otázky nejen k běžeckým botám, kontaktujte nás, prosím, telefonicky na čísle 417 532 677na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin