Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Hiking v Krušných horách. Máme pro vás tip na 30 km trasu

Ujít 30 km v kuse pro mě byl už delší dobu cíl. Strašně moc jsem chtěla zase cítit ten pocit, když celý den jdu. Takže když se mi naskytla volná sobota, rozhodla jsem se navštívit nedaleké Krušné hory, kudy vede krásná trasa. Užijte si ji a nechte se inspirovat.

Publikováno: 8. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Trasa začíná u obory v Dubí-Mstišov a 3,5 km od startu pokračuje kolem menšího svatého obrázku. Narychlo se zastavuji u magického místa, kamenného mostu přes železnici. Celé místo je naprosto okouzlující. Most krásně kontrastuje se zelení lesa a když do toho ještě přijede vlak! Stoupám přes most výš a výš. Míjím oboru Jedlovec a rozcestník, který mi jasně ukazuje, kterým směrem je tam nebo tudy. Pokračuji dál, vedena plotem obory, když začíná pršet. Bohužel to nebyl poslední déšť toho dne, takže jsem byla moc ráda, že jsem šla v pohorkách Pedroc Pro Mid Poweretex od Salewy, které jsou nejen lehké, ale také nepromokavé.

Po zhruba 2 km šplhám na Pramenáč. Tady se většinou otáčím a jdu zpátky domů, teď jsem ale podle mapy nebyla ani v té půlce hiku. Nechci to ale vzdát tak rychle, a tak se balím a pokračuji po dlouhé a rovné cestě směrem Německo. Po velmi dobře známých běžkařských cestách se dostávám za hranice a do cíle zbývá 17,3 km. Vyrážím k nádrži Wüster Teich, u které se usazuji na lavičku a svačím. Po krátkém odpočinku se nořím do hlubin německého lesa, kde 15 km od startu oslavuji karamelkou. Dál pokračovala na Moldavu – zpět do Čech.

Míjím moldavské nádraží. Od prvního deště už se přehnaly nějaké další dvě přeháňky. A potom přišla další... Plánuji si oběd někde v restauraci, když náhle začíná pršet. Opravdu hodně. Za chvíli se přidávají kroupy, o to víc se těším někam dovnitř. Dorážím na nádraží Nové město a jsem hladová, mokrá a unavená. Zapadám do blízké restaurace Bystřická bouda, kde se odměňuji pořádným jídlem, odpočinkem a teplem. 

Vyjasňuje se. A protože do cíle zbývá pouze 8 km, s novým přívalem energie opět vyrážím. Přes Vitišku dolů do Mikulova, přes Mikulov dolů na Vlčí kámen a přes Vlčí kámen pořád blíž a blíž domů. Po posledním dešti se na obloze ukazuje veliká duha. To bylo znamení, které mi ještě víc zvedlo náladu. Nejdříve přecházím přes koleje, potom silnici nad Mstišovem a najednou jsem v cíli.

30 kilometrů v nohou. Cesta mi trvala 9 hodin (8:00-17:00). Celý ten zážitek je úžasný a příroda kolem krásná. Díky pohorkám od Salewy jsem neměla ani jeden puchýř! Obecně jsem si ten den moc užila. Děkuji za přečtení a zase příště.

Julie, zákaznice Koloshop.cz

Často si čtu, poslouchám Taylor Swift a sportuju. Nejraději ale chodím po horách.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin