Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Glassman 2019 - tak, jak ho zažila naše ambasadorka Naďa

Distance: 700 m plavání, 32 km kolo, 6.4 km běh.

Publikováno: 9. 9. 2019
3 min. čtení
Sdílet

Letos jdu za každého počasí. Zaplatila jsem startovné pozdě, ale dost včas předem, abych dostala vestičku a pytlík na cvičky. Navíc mám půjčený neopren od Michala. Mám u sebe neopren už asi rok a vyzkoušela jsem ho teprve ve středu. Uplavala jsem v něm cca 300 metrů a dobrý. Jako trénink by to mohlo stačit. .. Na startu ještě sbírám info od zkušených triatletů. Co je pro někoho samozřejmé, může být pro někoho novinka. Čím více lidí mi radí, tím větší mám obavu a uvažuji o tom, že poplavu bez neoprenu.

"Plaveš v neoprenu?", ptám se. No mám ho tady, ale asi v něm nepoplavu. Loni jsem trochu přibral a málem jsem se loni utopil, nemohl jsem v tom dýchat a chtěl jsem vzdát...No mám ho tady, ale nevím, je to krátká krať a voda není zas tak studená. Jestli nejsi na neopren zvyklá tak ti bude trvat dlouho, než se z něho dostaneš. Hlavně ze začátku nedýchej moc rychle, já jsem v něm celé léto trénoval, abych si zvykl...Bacha, aby tě to nesevřelo....To máš docela volné u krku, měla bys to mít těsnější, nateče ti tam dost vody,...no a potom to může být nepříjemné..a budeš mít problém.. Pomóoc... Beru to jako challenge. Premiéra v neoprenu. Někdy to vyzkoušet musím. Pracuji i s tím, že když se budu první kolo topit tak tu gumu svléknu a už poplavu jen v kombinéze. Libuška mi radí, že je chladno ať určitě jedu v neoprenu.

Plavání. V neoprenu vypadám jak profesionální triatlonista:-) Startuji klasicky ze zadních pozic, plavu kraula, je mi teplo, to je vážně super. Za chvíli mi nateče voda do neoprenu, to je prý normální. Mám pocit, že mám na každé paži asi kilové závaží. Střídám kraula a prsa, ty se plavou obtížněji. Neopren parádně nadnáší. Když si opakovaně vylejvám vodu z brejliček, tak nemusím ani šlapat vodu, jsem jak bójka. Brýle mám zamlžené a plné vody, když se ohlédnu, nikoho za sebou už nevidím a jsem přesvědčená, že jsem ve vodě poslední a že si příště neopren rozmyslím. 

Kolo mě baví, jedu průměrnou rychlostí 26km/h. Není to žádný zázrak, ale jsem spokojená. V Hrobu jsem ztratila láhev s ionťákem, než jsem si rozmyslela jestli se pro ní vrátit tak už to nemělo smysl. Doufala jsem, že tam na mne bidon počká do druhého kola, ale nepočkal. Jedu tedy celou dobu bez pití.

Běh. Trať znám, běžím sice pomalu, ale pořád. Klasika, zase vybíhám s pumpičkou. Všichni kolem mne běží hrozně rychle a tak mě ani nenapadne přejít do chůze. V druhém kole se mi běží lépe a stáhnu ještě jednu holčinu přede mnou.

Mám velikou radost, je z toho 2. místo v kategorii s časem 2:08 a nějaké drobné.

Afterpárty. Po závodě bývám většinou unavená, těším se domu na sprchu a svoje pohodlí. Říkám si, že tam chvilku posedím a do osmi max. budu doma. Takže jsem tam zůstala do konce a doma byla ve 22.15. Výborně jsme se bavili a oslavili 30. výročí Glassman triatlonu. Pořadatelům a všem, kteří se na organizaci podíleli, děkujeme. Fotografům děkujeme za fotky a kamarádům za milou společnost.

Naďa Bublová, ambasadorka Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin