Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Giro delle Dolomiti 2021

Etapový závod Giro delle Dolomiti letos už 44. ročník a můj osmý. Po složitém "covid" roce jsme se v červenci s kamarády Milošem a Jardou vydali na tento závod, který označuji za takovou oslavu silniční cyklistiky. S velkým očekáváním, jak to asi proběhne organizačně a jaká covid omezení nás čekají. Pro představu, na závodě bylo 270 cyklistů , kteří 80 % trasy jedou společně poklidným tempem. Doprovází nás doprovodná auta, mechanické vozy, sanitka a řada motorek s policisty, kteří se starají o postupnou uzávěrku silnic, aby vždy pravý jízdní pruh byl pro nás volný. 

Publikováno: 9. 9. 2021
2 min. čtení
Sdílet

Giro delle Dolomiti

Jeden či dva kopce v každé etapě se jedou na čas. Časy z těchto měřených úseků se sčítají a z toho se tvoří celkové pořadí. Člověk si během etapy popovídá, kochá se krásou přírody, nemusí řešit provoz na silnicích a pak si i pěkně zazávodí. K tomu pořadatelé zajištují občerstvovačky, na kterých každému závodníkovi vezou jeho batoh s náhradním oblečením, a na konci etapy i pro všechny oběd. Covid se na závodě naštěstí projevil jen tím, že chyběli cyklisté z Norska a Ruska a tím nás bylo o 200 závodníků méně. Plus každý den nám změřili před startem teplotu. Ale ještě měsíc před závodem měli pořadatelé zamotanou hlavu. Jak nám říkala ředitelka závodu, hygiena měla podmínku, že nás budou muset každý den testovat. To jim ale 14 dní před závodem zrušili. Pořadatelé všech závodů to nemají v dnešní době jednoduché a patří jim za to obdiv, že se i přesto, že netuší v době příprav, jaké povinnosti budou mít v době závodu. Cyklistika je v Itálii hned po fotbale národní sport a tak je zcela normální, že alespoň v jedné etapě uzavřou centrum 100 tisícového Bolzana a provedou nás městem, aby nás bylo pořádně vidět.

Giro delle Dolomiti

Mě vystavilo tělo v první etapě  stopku. Únava z cesty autem se projevila a tak jsem nabral po první etapě několika minutovou ztrátu. Druhý den nám nepřálo počasí a nakonec musela být etapa kvůli bezpečnosti zrušena. Na další etapy se už počasí zlepšovalo a já postupně napravoval ztrátu z prvního dne. Poslední roky se soustředím na ultra. A tak jsou mojí výhodou pozdější etapy a nejlépe měřené kopce po 100 km a 2000 nastoupaných metrech. Nakonec se mi podařilo být v 6. etapě celkově na 18. místě a v celkovém pořadí nakonec 48. místě a 14 v kategorii.  Týmový kolega Miloš Klemsa na 134. místě a 17. v kategorii.

Pavel Filípek, ambasador Koloshop.cz

Giro delle Dolomiti

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin