Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Běh na 10 km v rámci ultramaratonu LUM 2024

Chcete si otestovat svoji běžeckou kondici? Libouchecký Ultramaraton ji za vás prověří! Přečtěte si, jak se osvědčily běžecké boty Dynafit v náročném terénu a nechejte se zlákat na příští ročník zážitky z doprovodného závodu na 10km.

Publikováno: 29. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

O minulém víkendu jsem se rozhodla postavit se výzvě a zúčastnit se běžeckého závodu s názvem Libouchecký Ultramaraton, kde byl Koloshop partnerem a na který jsme dávali upoutávku v kalendáři Domestika. Ačkoli ultramaratony obvykle zahrnují mnohem delší vzdálenosti, já jsem si vybrala běh na 10 km. Nemyslete, že výběr této vzdálenosti činil závod méně náročným. Právě naopak. Trasa byla extrémně členitá a zahrnovala značné převýšení. Celkem jsme nastoupali 350 metrů.

Trasa byla opravdovou zkouškou fyzické kondice a vytrvalosti. Členitý terén s neustálým stoupáním a klesáním mě přinutil opravdu vystoupit z komfortní zóny. Běh lesními cestičkami ale dodával závodu úžasnou atmosféru.

V běžeckých botách Dynafit Alpine Pro 2 až na bednu

Na závod jsem si půjčila testovací běžecké boty Dynafit Alpine Pro 2. Nebyla to moje první zkušenost s výrobky od Dynafitu a má očekávání byla více než splněna. Boty měly vynikající tlumení, které mi poskytlo výrazný komfort na různorodém terénu a při běhu z kopce. Díky podešvi Vibram® Megagrip dokonale přilnuly v mokrém i suchém lesním terénu. V neposlední řadě musím pochválit i systém rychlého šněrování, kdy jsem boty jedním tahem utáhla a tkaničky bezpečně uložila do strečového návleku. Nemusela jsem tak vůbec řešit, že by se mi při běhu boty mohly rozvázat a já o tkaničky zakopla.

Doběhla jsem jako celkově třetí žena a zároveň druhá ve své kategorii. Bylo to pro mě ohromné uspokojení a důkaz, že na tom s tou fyzičkou nejsem zatím tak špatně. Běh v tak náročném terénu byl výzvou, kterou jsem dokázala překonat, a to mě opravdu potěšilo. 

Účast na Liboucheckém Ultramaratonu byla úžasnou zkušeností. Přestože jsem si vybrala kratší desetikilometrovou trasu, podmínky byly náročné a přispěly k nezapomenutelnému zážitku. Boty Dynafit Alpine Pro 2 mě navíc velmi mile překvapily. Už se těším na další běžeckou výzvu.

Alena, Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin