Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Libouchecký Ultra Maraton 2024

O víkendu proběhl 9. ročník závodu LUM, s jehož organizací jsme pomáhali i my v Koloshopu. Jak se závod podařil a kdo jak doběhl sepsal náš ambasador Wudy v tomto reportu. 

Publikováno: 29. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Tři rozhledny / tři pohoří / tři stupně k sebepoznání

Celkový počet startujících se letos vyšplhal na 181. Na 100 km odstartovalo rekordních 52 běžců a dokončilo 39. Zbývající závodníci ukončili závod předčasně ať už kvůli náročností trasy nebo proměnlivostí počasí. Nejrychlejší ze všech stovkařů byla Dáša Musilová (UL-Trail) s časem 12:38:24 a stala se tak historicky nejrychlejší ženou LUMu. V mužích byl nejrychlejší Jirka Veselý s časem 13:36:48, který se k nám vrátil po devíti letech a opět vyhrál. Úžasný comeback. Za zmínku stojí též fakt, že nejdéle (celých 26 hodin) byli na trase Ondra Plašil s Jirkou Hofmanem. Jirka si připsal svůj již 1005. start na akci 100+ km.

50 km se pokusilo zdolat 50 běžců a běžkyň a až na 3 z nich se doběhnout všem podařilo. Nejrychlejším byl „rakeťák“ Aleš Sedlák (TJ Magla) s časem 4:23:18. S ohledem na náročnost a záludnost trasy je to pro mě nepochopitelné. Všechny ženy pokořila Elizabeth Ungermanová (TJ Magla), která cílovou čáru protnula za 5:44:54. TJ Magla je zřejmě slušný oddíl.

Na scénickou 25 km trasu se vydalo celkově 54 sportovců. Až na Kačku Baškovskou, která utrpěla tržnou ránu na koleni a musela být ošetřena kluky z Horské služby, se všichni vrátili spokojeně a úspěšně do cíle. Potřetí na LUMu byl nejrychlejším na 25 km Petr „Béda“ Bedenk s časem 2:18:55. Maruška Zelená, která šetří síly na Lavaredo Ultra-Trail 125 km, přiběhla pouhé 4 minuty za Bédou (2:22:32).

Na doprovodný závod měřící 10 km se vydalo 22 sportovců různých věkových kategorií od žáků až po seniory. Jestli vás láká otestovat svoji fyzičku, ale na delší trasy si netroufáte, tahle trať je ideální. Přečtěte si, jak desítku hodnotí Alča z Koloshopu a příští ročník to zkuste taky!

Respekt a obdiv mají všichni, kteří se postavili na start a šli, jak se říká, „s kůží na trh“.

Nikdo se nám nijak výrazně neztratil a nezaběhl, což poukazuje na fakt, že se soustředíme na to, aby byla trasa kvalitně značená a jasná.

Jako organizátor mám pocit nadnášející spokojenosti. Vidím a cítím, že komunita sportovců a nadšenců, která se každým rokem rozrůstá, je spokojená s naším snažením a organizací. Ten úžasný pocit nás motivuje v naší organizaci pokračovat.

Děkuji všem, kteří se na naší akci podílí, za podporu a důvěru.

Wudy
Ambasador Koloshop

Berg heil, jsem Wudy a nejvíc ze všeho mě baví trávit čas v horách. Mé nejoblíbenější aktivity jsou sky/mountain/ultra running, skialpy a turistika. Jsem tátou tří dcer. Má nejoblíbenější značka vybavení je Dynafit - protože to sedí a je to funkční. 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin