Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak jsem dospěla k výběru běžeckých bot Dynafit Ultra 50 GTX?

Že není špatného počasí, jen špatně oblečených běžců, je obecně známý fakt, který zná každý správný sportovec. Dnešní nabídka sportovního vybavení je ale tak rozsáhlá, že velmi často hledáme a nemůžeme najít. Teda najít můžeme, ale ve finále se nemůžeme rozhodnout.

Publikováno: 7. 5. 2024
5 min. čtení
Sdílet

Nejhorší jsou boty. Pojďme si to přiznat a pojmenovat největší problém všech žen - sportovkyň. Když jdete na ples nebo do divadla, v obchodě vybíráte boty, které se budou hodit k vašemu outfitu. Neřešíte jejich funkci, prodyšnost, grip ani to, jak našlapujete. Chcete zkrátka vypadat dobře. Jenže co když hledám boty na běhání? A co když hledám boty na běhání do terénu? A co když je chci nosit celý rok?!

My ženy to máme v tomto velmi těžké. To si snad ani muži nedokáží představit, jakou těžkou cestou musíme projít, než vůbec vyběhneme. Řešit funkčnost a skloubit ji s designem je mnohdy neuvěřitelný problém. O barevné kombinaci snad radši ani nemluvím.  Velmi často přináší sportování složitá rozhodnutí, hodiny strávené na internetu a bezradné čtení recenzí. A nejhorší závěr? Zadáme do vyhledávače klíčová slova a vyjedou nám reklamy na nejmenované čínské e-shopy. A to žádný opravdový sportovec určitě objednat nechce.

Z osobní zkušenosti pak musím nejprve prozradit, že jsem byla vždy totálním zastáncem silničního běhání. Kopce i terén bolí, není to komfortní a po běhu přijdu tak zničená, že nezvládnu udělat rodině ani večeři. Jenže jsem si pořídila štěně australského ovčáka a najednou jsem po silnici opravdu běhat nemohla a nutně musela řešit, v čem běhat v terénu. A to každý den bez ohledu na počasí. Jeden den pršelo a chodila nebo běhala jsem tak logicky v dešti a blátě. Boty, které jsem do té doby používala, se staly více než nevyhovujícími. Potom se přidal sníh a to už byl úplný konec! Vyzkoušela jsem nespočetné množství bot, do kterých teklo, klouzaly, byly těžké, neohebné a tvrdé. Už jsem byla smířená i s tím, že je rozhodně nikdy nebudu moct sladit s běžeckým oblečením. A těsně před tím, než jsem sáhla po klasických holinách a své běžecké výlety se štěňátkem přeorganizovala v zoufalosti na procházky, jsem objevila značku Dynafit.

Při prvotním hledání a zkoumání jsem začala řešit především funkčnost bot. Poradí si v terénu? Nebudou moc těžké? Nepřijdu po hodině z lesa s totálně promočenými botami? A když budou mokré, co si vezmu na nohy, když půjdu odpoledne nebo druhý den ráno ven se psem? Hlava mi jela na plné obrátky a začala jsem provádět důkladný sběr zákaznických recenzí. Nemám peněz nazbyt, ale už moje babička říkala, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. Věděla jsem, že na takových botách nemohu šetřit. Moje volba nakonec padla na dámské běžecké boty Dynafit Ultra 50 GTX. Poměr cena a kvalita se zdál docela fajn. A ty barvy? Chachá! Tak to je vyhráno. Tyrkysová, růžová a černá. Kombinace barev, která se hodí snad ke všemu. A že jsou nepromokavé? „Díky nepromokavé membráně Gore-Tex Invisible Fit budete mít nohy stále v suchu.“ Když jsem si tuhle větu v popisu přečetla, věděla jsem, že to musím zkusit. Navíc mě uchvátila jejich příjemná cena, a tak jsem do nich šla. 

Celý podzim i zimu jsem v botách běhala s maximální spokojeností. Sníh, led, bláto, kaluže, louky, kameny, štěrkové i písčité cesty. To všechno ty boty dávaly opravdu úplně na pohodu a já měla pocit, že běhám v bačkůrkách. To jsem ale vůbec netušila, že jejich největší zkouška teprve přijde.

Můj první trailový závod sezóny, Běhej lesy Karlštejn. Kdo by v dubnu čekal kousek od Prahy ledový vítr, déšť, sníh, kroupy a ledové kry na každé kaluži, kam se podíváš. V průběhu dne se navíc oteplilo a téměř 3000 běžců se mělo lesní cestou klouzat bahnem. S pokorou a smířená s tím, že přiběhnu s blátem až za ušima, jsem odstartovala na svou 13 kilometrů dlouhou trasu. Už první kilometr byl mírně z kopce a plný bláta, které tak nějak provázelo celou trasu lesem. Jak jsem běžela z kopce, i když z mírného, vždycky jsem přesně poznala na pohybech člověka, jaké má boty. Zatímco kolem mě všichni tancovali, respektive předváděli velmi zvláštní kreace, aby si nepřivodili nějaký úraz, já úplně v pohodě běžela z kopečka dolů. Boty se v tom terénu velmi dobře etablovaly a ohromně se přizpůsobily povrchu pod nimi. Ani jednou jsem neuklouzla. Neměla jsem jediný problém. Dost mě to překvapilo, protože mi nepřišlo, že by podrážka byla až tak moc výrazná a stále jsem jim v těžším terénu tolik nevěřila.

Na 9. kilometru ale začalo skutečné bahnité peklo! Mnoho lidí klouzalo a padalo, a to nejen při cestě z kopce, ale i do kopce. Byli celí od bláta a při sebězích jsem viděla nepěkné pády pramenící z uklouznutí. V jednu chvíli jsem měla pocit, že mají moje boty asi 10 kilo, jak byly obalené blátem. Já ale stále běžela a byla při každém došlapu neskutečně v pohodě. Doběhla jsem asi jako 34. žena v kategorii. Udělala jsem po cestě spoustu fotek i videí a neskutečně jsem si ten závod užila. Boty Dynafit Ultra 50 GTX mi neskutečně pomohly a podržely mě. 

Závěrem mohu říct, že pro mě při běhu, díky těmto botám, nikdy nebude žádnou překážkou ani déšť, ani bláto a už vůbec délka trasy. Bota má úžasné odpružení a zároveň stabilitu. Nohy, ať už běžíte v zimě ve sněhu, tak i teď v blátě a v kalužích, budete mít vždy v suchu. Drop cca 8 mm vám navíc zaručí, že ani v tom nejnáročnějším terénu nebudete klouzat a budete moct běžet velmi dynamicky, pokud na to budete mít na rozdíl ode mne výkonnost. V neposlední řadě se nebudete bát žádného zranění, protože boty zkrátka dokonale stabilizují vaše chodidlo. Ať už to tedy bude seriál závodů Běhej lesy nebo jiný trailový závod, Dynafit Ultra 50 GTX jsou rozhodně dobrou volbou. A jsou opravdu krásné!

Alena, Koloshop.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně běžeckých bot Dynafit Ultra 50 GTX neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin