Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ambasador David testoval novinku v rámci Superior test days

V rámci Superior Test Days, pořádaných v teplické prodejně Koloshopu, jsem měl možnost otestovat novinku, která mě při představení zaujala na první pohled. O jaké kolo šlo a jaké byly mé první dojmy?

Publikováno: 26. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Jedná se o nové celoodpružené XC kolo Superior XF 9.9 Team s vyladěnou geometrií a povedeným designem s novou identitou značky. Právě ta se významně posunula k moderním trendům.

Jen nastíním, hlavový úhel 66,5°, sedlový úhel 76,3°, reach v XL 496 mm a délka zadní stavby 430 mm. Díky vzpřímenějšímu sedlovému úhlu se mi skvěle šlapalo v prudkých technických stoupáních. Se zvoleným hlavovým úhlem se dá snadno zapomenout, že sedíte na XC kole.

Limitem jsou pak pouze obuté pláště a zdvih 110 mm vpředu i vzadu. Tím ovšem nemyslím, že je to na takové kolo málo, naopak toho zvládne opravdu hodně. První, co mě po nasednutí zaujalo byla tuhost kola jako celku, zadní stavba se ani nehne a spolu s mohutným rámovým trojúhelníkem a karbonovým kombem představce s řídítky tvoří dokonalou harmonii. Kolo tak spolehlivě drží stopu a jede tam, kam se nasměruje.

Zadní stavba je hodně aktivní a krásně žehlí i menší nerovnosti. Použité tlumení Rockshox se dá páčkou z řidítek zamknout, což je dobré na asfaltu nebo vyhlazených cestách. V rozbitějších výjezdech mi chyběla střední poloha, abych mohl chodit častěji ze sedla.

Kolo bylo osazeno loňskou novinkou Sram X0 Eagle Transmission. Sada speciálně navržena na řazení v tahu. Jelikož šlo o mé první seznámení s tímto pohonem, zkoušel jsem řadit za všech možných podmínek a tuhle funkci splňuje na jedničku. Přesné řazení za jakékoliv situace.  

Kolo jako celek hodnotím kladně a rozhodně doporučuji vyzkoušet. Nabízí široké využití od klasického XC, přes maratony až po trailové ježdění. Už teď se těším na další svezení.

David, ambasador Koloshop

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně nového kola Superior XF 9.9 Team neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Rád překonávám své hranice a proto se chci věnovat vytrvalostním vzdálenostem bez podpory. Doma jsem na gravelu nebo horském kole.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin