Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

V čem jezdí Koloshop - Jana a její tretry Mavic

Kterak jsem si vybírala tretry a proč nakonec Mavic Echappée Trail

Publikováno: 22. 6. 2018
1 min. čtení
Sdílet

Jak se řadím mezi amatérské běžce, tak stejně i mezi amatérské cyklisty. Ke sportu a pohybu mám od malička kladný vztah. Přes zimu mizím na ty naše Krušky s běžkami, mimo ni tam chodím běhat. Ale, když se chci podívat dále, sedám na kolo.

 

O mém novém kole, aneb Na čem jezdí Koloshop, jste možná již četli. Dnes to bude o tretrách. Hledala jsem tretry, ne úplně turistické a ne jenom čistě MTB. Zkrátka takové, ve kterých se občas dá i chodit, např. když lovíte "kešku" v ne zrovna přístupném terénu. Tretru, která něco vydrží a nepraskne při prvním špatném šlápnutí.Tretru, která bude sportovního vzhledu, bude pohodlně sedět na chodidle, a nebude mě (jako v předchozích) brnět chodidlo na 30. kilometru. A hlavně, bude se mi líbit :-)

Výběr nebyl lehký. Má nerozhodná povaha k tomu dost přispěla. Měla jsem před sebou Shimano SH-MT5WG, Giro Petra VR, Mavic Echappée Trail Elite a Mavic Echappée Trail.

Giro seděly naprosto skvěle, jen jsem si připadala, že mám stylové boty na běžné nošení.

Shimano, nevím proč, ač funkčně i vzhledově paráda, moje noha řekla ne. Ten stejný případ nastal i u mé oblíbené francouzské značky Mavic a treter Echappée Trail Elite. Původně jsem myslela, že to vyhrajou, ale v mé velikosti mi v nich bylo volno, a toho jsem se bála. Zoufale jsem seděla v kanclu, troje tretry už měla na sobě a nic. Pak mi došlo, že máme přece ještě Traily, a k nim i pěknou Crossride přilbu. Přilbu jsem chtěla také vyměnit... Tak proč to nezkombinovat.

 

A co byla pecka, že mi bezvadně seděly na noze. Nic mě netlačilo, nic nebylo extra volné.

Pevná Contagrip podrážka a prodyšná síťovina v přední části slibovaly, že mě podrží v každé příležitosti a budu se v nich cítit dobře.

Kluci v kanclu (Pavel, náš brand manager a Ondra, ten, který má na starosti Technické dotazy) už se smáli, jestli si vyberu a v pozdním odpoledni jsem zvolala, to jsou ony!

A byly. Už spolu máme najeto skoro 500 km (zdůrazňuji, jsem hobík) a je nám spolu dobře.

Tkaničky pohodlně utáhnu a suchým páskem s krásným logem Mavic je dotáhnu a zároveň schovám, aby mi nevlítly do řetězu. Kešky na Kruškách jsem v nich hledala. Lezla po kamenech, v křoví, i větvích, takže obstály. Při šlapání mě nic nebrní, a rychlý nečekaný “výstup z kola” jsme už při netre fení sloupků na Flajích, také stihly. Barva, nazvaná After Dark, je z každého úhlu i denního světla lehce jiná, a vždy krásná. Mám radost, že nemám jen černé tretry, ale tretry, které svým designem na první pohled zaujmou.

Hledáte-li něco, jako jsem hledala já, pak zkuste Echappée Traily od Mavic. Pevnou, prodyšnou tretru, která je skvelým a funkčním parťákem. A pokud váháte, zkuste více treter, u nás jich máme skladem hodně moc :-) a rádi Vám kolegové v Teplicích a Praze s výběrem poradí.

Ať to frčí,

Jana

PS: Mavic, pro mě je prostě sympatická značka. Kvalitní materiály a precizní zpracování s nezaměnitelným elegantním nepřehlédnutelným francouzským designem, jak na silnici, tak v terénu.

#koloshop #slapemedoMavicu

 

 

 

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin