Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Tip na jarní cyklo trasu

Bydlení na samém okraji Českého středohoří má skvělou výhodu. Máme za domem roviny i kopce, silnici i terén, můžeme si vybrat směr kam zamíříme nebo to vše zkombinovat. Nebudu lhát a přiznám, že jedním z kritérií při hledání místa na žití byla i ideální cyklistická lokalita a to se nám jistojistě povedlo. 

V zimě a na jaře zpravidla do středohoří nejezdíme, ač bydlíme opravdu na jeho úpatí. Kolo není jako priorita, jezdí se jen pro radost a zpestření. Později se pak najíždí klidné kilometry po rovinkách, v kopcích bývá dost mokro a je potřeba se lépe obléknout na dlouhé studené sjezdy. Držíme se tedy spíš na rovinách pod středohořím, které máme jižním směrem. Krajina je příjemně zvlněná a pokud chceme úplnou placku, dojedeme ještě jižněji do Poohří.

Jednou z našich oblíbených tras je směr na západ po okraji Českého středohoří, kdy se z Třebívlic vydáváme směr Děčany, Chožov a pak dolů až do Loun. Tam si můžete dát výbornou kávu a něco na zub v kavárně Macro Food & Coffee, kterou rozhodně doporučujeme. Pokud se nám nechce zajíždět na kávu, vždy mám v dresu rezervu v podobě mých oblíbených Chimpanzee Energy tyčinek.

Z Loun se vracíme kousek zpět, kolem Dobroměřického a Lenešického rybníka až do Břvan. Chvilku po hlavní a před Ranou odbočit směr Milá a Bečov, skrz krásnou zvlněnou krajinu, kterou přezdíváme Toskánsko. Dále do Bělušic, vyhnout se hlavní silnici přes Kozly a zkratkou přes Sinutec, kde je pěkný výhled až na Krušné. 

Zařadit velký převodník a po hlavní až do Židovic, kde si dát poslední kopeček do Želkovic a padákem do Třebívlic. Zvlněná trasa po úpatí Českého středohoří se zaručenými pěknými výhledy hodí na tachometru pohodových 60 km. Jezdíme jí víc v zimě, ale i v létě se rádi vydáme tímto směrem, kdy si z Želkovic trasu můžeme prodloužit vzhůru do středohoří.

Rád překonávám své hranice a proto se chci věnovat vytrvalostním vzdálenostem bez podpory. Doma jsem na gravelu nebo horském kole.

Od 12 let jsem nerozlučná dvojka s horským kolem, v poslední době mě ale hodně baví i silnice a gravel. Mám ráda závody a zkoušení nových disciplín a výzev.

Komentáře (1)

Napsat komentář

I v jižních Čechách je krásně :)

10.04.2024 13:59
Michal Vyčítal
Michal Vyčítal Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin