Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Test Fuji e-Jari s motorem Fazua Evation

Máte rádi elektrokola a jejich testy? Já ano a věřím, že to máte podobně. Pokud jste hledali elektrokolo o srovnatelné hmotnosti s kolem klasickým, mohli jste v poslední době narazit na modely osazené motory Fazua. K testu jsem si tedy vybral gravel Fuji e-Jari poháněný motorem Fazua Evation 250W, 55 Nm a nyní mám pro vás odpověď na otázky, zda takový motor nabídne dostatečnou pomoc a jak je to s výdrží baterie.

Publikováno: 17. 8. 2023
1 min. čtení
Sdílet

Po prvních několika metrech jízdy vás příjemně překvapí kultivovanost motoru, šlapání je kontinuální bez rušivého cukání nebo trhání a motor je navíc dokonale tichý, což umocňuje pozitivní zážitek z jízdy již na začátku cesty. Záměrně jsem pro tento test vybral kopcovitý profil trati doplněný o několik rovinatých pasáží. Abych motor a baterii nešetřil, měl jsem celou trasu zapnutou nejvyšší přípomoc a na kolo jsem usedl já s hmotností v součtu s kolem přesahující 130 kilogramů. Na 37 kilometrech jsem nastoupal slušných 613 metrů a přes tento kopcovitý terén se mi podařilo udržet průměrnou rychlost 25 km/h.

A jaký byl výsledek? Na konci testu zbývalo 20 % baterie, přičemž pokud bych přípomoc využíval pouze v pasážích, kde byla skutečně potřeba, mohl být výsledek o mnoho lepší. Pozitivní byl také můj pocit z jízdy, kdy jsem se po dojetí cítil poměrně odpočatý a byl připraven minimálně na dva další okruhy. Toto a podobná elektrokola osazená motorem Fazua tak mohou být ideálním společníkem na dojíždění do práce do vzdálenosti kolem 40 km či na kratších a středně dlouhých svižnějších vyjížďkách.

Matěj, Koloshop.cz

A pokud máte jakékoliv otázky nejen k elektrokolům, kontaktujte nás, prosím, telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin