Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Sezona 2019 pohledem našeho ambasadora Barta

Mám za sebou tak trochu jiný rok. Rok, který jsem pojal tak trochu jinak, než čistě cyklisticky. Za celý rok jsem nic většího nenapsal, nějak najednou nebylo o čem. Poslední bylo shrnutí roku 2018, kde jsem psal, že sezóna pro nás vlastně nekončí.
A ono je to vlastně pravda, hned v únoru jsme se s Ondrou na skialpech zúčastnili, místního nočního závodu dvojic, Skialpu nad Hrobem. Závodu, který pořádá místní Horská Služba a partička nadšenců z Bouřňáku, se zúčastnila i Laďka s Ivou. A ono se to povedlo, s Ondrou jsme byli první mužská dvojce (celkově třetí) a Laďka s Ivou první ženská dvojce.

Publikováno: 10. 12. 2019
1 min. čtení
Sdílet


Pro ty, kteří ještě nevyzkoušeli skialpy, tak neváhejte si Koloshop půjčovně půjčit vybavení a jak napadne, můžete vyrazit třeba na Bouřňák, kde najdete asi nejlepší, skialpový areál v Čechách.

Hned jak sníh roztál, tak jsme přesedlali zase na endura a tradičně jsme nemohli vynechat Trutnov Trails Enduro. Krásný a hodně náročný závod, nasadil laťku hodně vysoko. Nemám, co bych této akci vytknul. Perfektní časomíra, nádherné a hodně obtížné tratě, nepředražené startovné, skvělá organizace a to co nechybí na žádné endurové akci skvělá parta kamarádů na kolech.

Následovala krátká zdravotní pauza, potřeboval jsem trochu jinak než jen cyklistikou, rozpohybovat tělo. Pořídil jsem si pořádné běžecké boty a zase začal trochu běhat. Vím, že na závodění moje běžecké výkony nejsou a rád běhám sám, svoje tempo.
Rychle přišlo léto a naše stálice v seriálu závodů, MTB Trilogy Broumovsko. Vracíme se na tento závod pravidelně, protože to není obyčejný závod, ale dobrodružství. Tenhle etapák v enduro podání napíše každému vlastní příběh a pokaždé trochu jiný.

Tentokrát jsem se vydal do Teplic nad Metují po čtvrté, ale poprvé na 29“ kolech. Dostal jsem možnost vyzkoušet krásné kolo, GT Sensor Elite 2019. Chtěl jsem vyzkoušet už trochu známé a náročné tratě na jiném kole. Nový Sensor má 29“ kola, zdvihy 130mm, LTS systém odpružení a Sram NX Eagle 1x12 sadu. Podrobnější rozbor tohoto kola udělal už Pavel.

Enduro na Trilogy je typické svými dlouhými transfery mezi erzetami a snad v každé je nějaké šlapání, takže snad 29“ pojedou lépe než menší kola, jenže ten kdo už někdy Trilogy jel, ví, že na tomto závodě je to hlavně o technice. Chvilku mi trvalo, než jsem s kolem na větších obručích srovnal, ale nakonec se zadařilo a po první etapě mám jasno, tohle je kolo pro tenhle závod jako dělané.

V létě nechyběl Krušnoton, na který jsem si letos závodně netroufnul. Ale když to nedám závodně, rád pomůžu jinak. Jako řidič doprovodné motorky jsem si vyzkoušel všechny čtyři tratě, když jsem vozil fotografa Ondru. Chybělo mi to a hodně, ale za řídítky motorky bylo o zážitky postaráno, obzvlášť když po většinu závodu pršelo.

Abychom nejezdili pořád na stejné akce, tak jsme na konci léta navštívili novinku v kalendáři endurozávodů. Hardcore Blinduro, už podle názvu říká, že to nebude procházka růžovým sadem. Jenže ona to procházka, pro několik málo zkušených jezdců, nakonec byla. Jenomže ne růžovým sadem, ale s kolem v šutrech. Michal Prokop s partou stavitelů z Krušek postavil neskutečně nádherný a obtížný závod v nové lokalitě. Nečekal jsem to, byl jsem hodně skeptický a říkal jsem si: „To přece nemůžou postavit tak těžký, když to pojedeme na oči“. Ale můžou, já jsem byl příjemně překvapen, tohle mě baví. Jenže hodně jezdců to komentuje úplně naopak, na tomhle závodě bylo krásně vidět, že enduro ježdění nejsou jen uhlazené bikeparky. Prudké, hodně odkloněné tratě, plné šutrů, kořenů, stromů a pastí, kde každou chvíli taháte předek i zadek. Netvrdím, že jsem v tom bůhvíjaký přeborník, ale tímhle se rád učím a takhle se jezdí v Krušných Horách. Díky pánové.

Už dávno platí, že Koloshop není jen o cyklistice. Uvědomil jsem si, že nemusím být na každém závodě, ale stačí být s lidmi, se kterými je mi dobře. Podívat se na nová místa a vyzkoušet si i jiné sporty.
 

Bart

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin