Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Report z prvních vlčích závodů

Rok se s rokem sešel, cyklistická sezóna začíná a s ní i náš oblíbený VLK (Vrchařská liga Krušnohoří), pro tento rok s novými organizátory. Za sebou máme první dva závody a doufáme, že i ty nejchladnější.

Publikováno: 26. 4. 2024
3 min. čtení
Sdílet

Začněme ale od “konce”, kde jinde začít. Po ukončení organizace VLKa Michalem Truncem a Tamary Chalupecké začal Koloshop hledat nové organizátory. První kdo dostal VLKa na starost byla Áďa Nestlerová a poté jsem se přihlásil já (Karel) s Lubošem Vobořilem (Bártem). A tak začíná nová kapitola Vrchařské ligy. Už začátkem zimy jsme začali řešit prvotní myšlenky a to zda necháme seriál pouze silniční nebo vložíme i gravelové závody, a začali jsme řešit termíny a trasy. Jak jsme se rozhodli už víte, budeme střídat silnici a gravel a jednou okusíte i časovku, která na VLKovi vždy byla a tak samozřejmě musela zůstat.

Již tradičně seriál začíná závodem Hrob-Bouřňák a již tradičně se nejedná o závod, kde panuje teplé počasí. Nervózní nasedáme s Áďou do auta a jedeme vstříc první registraci závodníků. Rozdáváme čísla, jak na celý seriál, tak pro daný závod a před startem končíme na číslovce 57. Na první závod a studené počasí jsme byli mile překvapeni účastí. Na startu krátká promluva a startujeme. První kilometry navíc za doprovodu policie, protože bezpečí především. Luboš jede se závodníky nahoru na elektrokole a zabezpečuje odbočku na vrchol Bouřňáku. Cíl je tentokrát posunutý až nahoru na Bouřňák k hotelu, když už, tak celé stoupání přeci. Jako první do cíle dorazí Ondra Šejstal, následuje Filip Šlajchrt a třetici nejlepších doplňuje Ondra Nejedlý. První ženou je Klára Wiednerová, dále Olga Kantová a bronz bere Zdeňka Ippoldtová. Po závodě se s některými potkáváme na teplý nápoj či něco k zakousnutí v Mikulově, kde naši ambasadoři Deutschovi otevírají mini kavárnu.

Druhý závod z Krupky na Komárku je gravelový, ale na startu se najde i spousty horských kol, které samozřejmě dovolujeme. Ne každý má doma gravela. Startujeme nad bývalou dětskou ozdravovnou a i přes opět studené počasí a ne příliš pozitivní předpověď se staví na start 47 odvážlivců. Tentokrát se k nám do organizační skupiny přidala naše nová kolegyně Alena Jonáková, která si vzala na starost prezenční listinu a zápis výsledků. Bárt jede opět nahoru na elektrokole, kde zabezpečuje poslední odbočku. Když vyjedeme autem nahoru na Komárku, máme krásný výhled na trasu (a na mraky kolem nás) a tak můžeme předpokládat kdy přisviští ti první. Z dálky rozpoznáváme, že tentokrát bude první Filip Šlajchrt, který má minutový náskok. Druhé místo zaujímá Milan Mirenet a třetí pak Honza Mařík. Zároveň jsou všichni borci první ve svých kategoriích. Jako první žena se umístila Laďka Antalová, poté Ivana Pártíková (první v kategorii) a ženskou třetici nejlepších uzavírá Klára Patocsová. V cíli pak už jen koukáme na ztrápené obličeje závodníků, které se po přívalu endorfinů více projasní a ke konci závodu už většina živě diskutuje nad závodem a občas se něčemu zasměje. 

Teď už se jen těšit na další závod, který bude (díky svátkovým středám) za tři týdny. Těšíme se na vás na VLKovi Martiněves – Sněžník!

Karel, Koloshop.cz
Fotografie: Naďa Bublová, Adéla Nestlerová, Karel Jurča

Chcete se také zúčastnit dalších vlčích závodů do vrchu, nebo Vás zajímá, kde a kdy budou? Podívejte se na náš kalendář událostí, kde najdete všechny akce, nejen ty vlčí. 

Události

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin