Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Nový model Ibis DV9

Ibis Cycles je celosvětově známá značka kol, které se řadí mezi ty nejlepší na trhu. Kola od této značky jsou vyhledávané kvůli své kvalitě a nadčasovému designu, který tak není nutné měnit každý rok, jako u jiných firem. Důkazem je i nový model DV9, který si dneska představíme.

Publikováno: 15. 2. 2024
3 min. čtení
Sdílet

Dovolím si tvrdit, že život dnešního XC/Trail hardtail jménem DV9 začal už kolem roku 2006, kdy nesl ještě jméno Tranny a byl na 26” pneumatikách. Osobně si na něj vzpomínám, měl rozpojovací zadní stavbu a i když byl konstruován jako XC bike, byli i jezdci, kteří ho vozili na fourcross. Byl tedy opravdu tuhý a odolný. Jak se měnily standardy, přeměňoval se i pevňák od Ibisu. Mezi roky 2014-2017 se přejmenoval na T-29 a z názvu je patrné, že došlo ke zvětšení průměru kol z 26” rovnou na 29”. T-29 byla stále brána jako univerzální hardtail, která byla vhodná na vyjížďky, XC nebo bikepacking. Důkazem byl i úhel hlavové trubky 71°.

Starší modely - 2009, 2012 a 2020. Pamatujete si na tyto verze?

Až v roce 2018 spatřilo světlo světa první generace modelu DV9. Tento model byl označován jako down-country, tedy něco mezi cross-country a trail kolem. Dokázali jste na něm jet hodně svižně, ale zároveň vás nepřekvapil žádný náročnější terén. Kolo bylo velice žádané, to víme i z vlastních zkušeností. V roce 2020 nás ovšem zarazila informace, že se kolo již nebude vyrábět. Naštěstí se v roce 2023 zrodila zcela nová DV9 V2, kterou pro vás máme i skladem.

Nová karbonová DV9 má dnes také vyhledávanou UDH patku a zcela přepracovanou geometrii. Díky úhlu hlavové trubky 66,5° už nejde vyloženě o XC hardtail, jako tomu bylo v počátcích. DV9 nabízí svou konstrukcí volbu vytvoření buď agresivního XC stroje na maratony se zdvihem vidlice 100-120 mm nebo pevného trail biku se zdvihem 130 až 140 mm. Nádherně designovaný rám s ladnými křivkami poskytuje u velikosti L reach postivých 470 mm, není to málo, ale posed je i tak velice příjemný. Výjimečná plynulost a pohodlnost šlapání jsou jen jedním z mnoha klíčových prvků, které nabízí DV9. Žádný výjezd není překážkou. Výraznější délka rámu poskytuje celkovou stabilitu a klidnost v každém terénu.

Zkrátka - ideální společník pro každého jezdce, který si vyhledává komfort a snadné ovládání v každé situaci. Jak už je v poslední době zvykem, k dlouhému reach patří kratší zadní stavba a tak je to i u Ibis DV9. Zadní stavba má délku 425 mm a díky tomu se kolo snadno překlápí z náklonu do náklonu a s chutí se pokládá do prudších zatáček. Ibis DV9 poskytuje velkorysý prostor pro zadní plášť, takže zapletená kola Ibis 933 se dají osadit plášti s šířkou až 2,6”.

Celkově rám nabízí uživatelský komfort jako bezproblémové interní vedení bovdenů, lanek, teleskopické sedlovky, prostor na dvě lahve a BSA. Ibis DV9 je skvělým strojem a je jen na vás jakou cestou se vydáte. Stačí si vybrat z barev Muddy Waters (latte hnědá), Purple Crush (fialová s prosvítajícím karbonem) a výbavový kit, kterých je opravdu mnoho. Samozřejmě vám nabízíme možnost stavby na zakázku a postavit tak pro vás dokonalou DV9 dle vlastních představ.

Ondra, vedoucí prodejny Koloshop v Praze

Napište nám do komentáře pod článkem, jak se Vám Ibis DV9 líbí. V případě jakýchkoliv dotazů pak neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin