Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Tomáš z Koloshopu

Ahoj,

Publikováno: 17. 10. 2018
1 min. čtení
Sdílet

jmenuji se Tomáš a v Koloshopu mám na starosti vše kolem IT. Starám se o to, aby Vaše objednávka došla z Vašeho počítače nebo mobilu až k nám do systému a zpět až k dopravci. Také se spolu s kolegy starám o každou funkci na e-shopu, a to vše k Vaší spokojenosti. V Koloshopu pracuji desátým rokem, již od dob, kdy měla tato tehdy malá firma pouze pár zaměstnanců. I když nejsem silničář, pořádám mimo jiné s dalšími kolegy každoročně aktuálně největší silniční závod Krušnoton, který se letos jel již po deváté. 

 

 

Dá se říct, že jsem na kole začal jezdit až zde. Moje první „opravdové“ kolo bylo GT Avalanche 1.0 cca rok 2004. Poté jsem prošel několika celopéry od Moongoose a pak již napevno zakotvil u Cannondale. Asi nejsilnější vzpomínky mám na Cannondale Scalpel 26, což byl rám bez ložisek na zadní stavbě, dnes již legenda. 

 

Od Cannondale jsem toho vyzkoušel opravdu mnoho, podle mého se u této značky nedá šlápnout vedle.Mé aktuální kolo je Cannondale Slate Force 1 SE 2018. Poprvé zkouším něco jiného než čistokrevného bajka a musím říct, že tato disciplína mi ukázala zcela jiný pohled na cyklistiku. Nejvíce zbožnuji  svobodu, kterou mi toto kolo nabízí. Přestane mě bavit silnice, nevadí! Tohle kolo zvládne hravě lesní traily, a s převody 44x39 zvládne také ty nejprudší silniční výjezdy, jako doma je i na bahnitých cestách nebo štěrku. Od většiny ostatních gravelů se liší zejména odpruženou vidlicí Lefty, sice jen s 35 mm zdvihu, ale i to je velice příjemné. 

 

 

Silniční řídítka pro mě byla také zcela nová věc. U bajku jsem si prošel od éry zkracování (na 26 Scalpelu myslím 48 cm) až po délku cca 80 cm na 29 F-si. Na silniční posed i držení jsem si zvyknul rychle. Řazení SRAM Apex 1 Force disc je přesné a velice rychlé. 

 

 

Na tomto kole jsem letos ujel asi 4 000 km, a i když tohle kolo není zcela určitě moje poslední už teď vím, že další bude opět gravel. Mohu tuto cyklistickou disciplínu a zejména Cannondale Slate zcela jistě doporučit. Je ideálním kompromisem mezi silnicí a odpruženým horským kolem.

Tomáš

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin