Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop - Pavla

Na čem jezdí Koloshop - Pavla

Publikováno: 3. 7. 2018
1 min. čtení
Sdílet

Ahoj, jsem Pavla a na kole jezdím cca 7 let. Začalo to lehkou turistikou na trekingovém kole a před 4 roky jsem objevila kouzlo kola horského, na které nedám od té doby dopustit. V Koloshopu pracuji už druhým rokem a můžu říct, že za tu dobu se moje láska ke kolu jen zvětšila :-)

Zatímco v Koloshopu mám na starosti faktury a objednávky, ve volném čase jsou mojí destinací především všelijaké singlíky, polňačky a lesní cesty. Ráda se projedu i na silničním kole, i když jízda v terénu bude vždy na prvním místě.

A na čem jezdím? Před 4 roky jsem začala s horským kolem Giant Talon a letos jsem se rozhodla trochu si přilepšit a pořídit novou mašinu. Při výběru mi padnul do oka karbonový Cannondale F-Si v dámské 27,5“ verzi. 

27,5“ jsem volila především kvůli jeho snadné ovladatelnosti a jistotě na singltrecích a užších pasážích, které ráda projíždím. Překvapilo mě, jak je toto kolo lehké a hbité, na což jsem doposud nebyla zvyklá. Váha kola (cca 11 kg) se nejvíc projevila asi při jízdě do kopců, které jsou pořád tak trochu mojí slabinou. K tomu samozřejmě dopomohly lehké převody s kazetou o rozsahu 11-42 zubů a příjemným řazením 2x11. Musím říct, že je to výborný parťák jak na odpolední projížďky po okolí, tak i na celodenní výlety s partou či místní MTB závody, kterých se čas od času účastním. Nesmím opomenout ani pružení, které zde obstarává vzduchová vidlice RockShox Reba RL se zdvihem 100mm, která při správném tlaku poskytuje dostatečné pohodlí. Šikovným řešením je i nová páčka Rock Shox One Lock, která zajišťuje snadné zamykání vidlice rovnou z řídítek.

Už od svého předchozího kola si potrpím na kvalitní obutí (kdo by chtěl pořád přezouvat ty píchlé duše, že), takže pláště Schwalbe Racing Ralph v bezdušové verzi se zvýšenou ochranou proti defektům jsou pro mě to pravé. Jelikož kola mají úpravu „Tubeless Ready“, možná časem popřemýšlím i o předělání na bezdušovou variantu, když už to tento model nabízí.

 

A jak jsem s kolem spokojená? Musím říct, že naprosto předčilo mé očekávání, navíc mám pocit, že mě žene stále dopředu a napomáhá k lepším výkonům do kopců i v terénu :-) Zkrátka a dobře takový nepostradatelný parťák v životě bajkerky. Rozhodně na něj nedám dopusit!

Mějte se krásně

Zdraví,

Pavla

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin