Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Ambasador David na gravelu Giant Revolt 1

Po letech běhání jsem se chtěl opět vrátit také ke kolu. Ovšem než jsem mohl vůbec nasednout a vyrazit, bylo potřeba vyřešit jednu zásadní věc, tedy jeho nákup.

Publikováno: 14. 7. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Ne, skutečně jsem se nechtěl vrátit na své staré šestnáctikilové enduro a přece jen jsem už tak dva roky pokukoval po gravelu. Napsal jsem tedy do Koloshopu a popsal svou představu o kole a o budgetu, bylo pro mě totiž důležité nechat si poradit, vždyť jsem poslední kolo kupoval před sedmnácti lety. Volba nakonec padla na Giant Revolt 1 v barvě Deep Lake. Jako běžec těžko můžu porovnat osazení kola, jelikož mi jich pod rukama, nebo spíše pod nohama, neprošlo tolik, ovšem za mě jsou kliky FSA Omega Adventure, v kombinaci s řazením Shimano GRX RX400 2x10 a přesmykačem Shimano Tiagra, naprosto v pořádku a vše funguje jak má. Ideální jak do terénu, tak na silnici.

Byl jsem opravdu zvědav, jaké to bude bez odpružené vidlice v terénu. Musím říct, že mi to absolutně nechybí a je to pro mě takový návrat do dětství, kdy jsem na starém Favoritu jezdil krosy za kamarády, kteří již v té době měli horská kola. Vidlice Advanced-Grade Composite částečně pobírá otřesy a zbytek si odpružíte rukama, jednoduše jako za mlada. Zároveň je dostatečně tuhá na zpevněné cesty či na silnici. Tyto vlastnosti velmi oceňuji, jelikož již pár let s rodinou žijeme v Mikulově v Krušných horách a okolní kopce a lesy jsou plné cest a cestiček, kde se střídá terén, silnice, betonka, polňačka a štěrk, ideální pro gravel!

Co mě ovšem nadchlo ze všeho nejvíc, je geometrie Revoltu, jak rychle kolo reaguje v terénu. Nemusíte se bát ani ostřejší akce, kdy vás skvěle podrží brzdy Shimano GRX RX400 a zároveň má tento gravel velmi pohodlný posez pro případ, kdy to delší dobu valíte po silnici.

S takovým kolem má člověk okamžitě spoustu nápadů, co podniknout, a já už se neskutečně těšim, až jej osadím brašnami a vyrazim třeba na přejezd Krušných hor, protože tohle kolo přímo volá po dobrodružství.

Brzy mě tedy čeká další zastávka v Koloshopu, kde si nechám opět skvěle poradit, jakou výbavu zvolit. Zastav se tam taky!

David, ambasador Koloshop.cz

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin