Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Kolmo Kolem Komína - MTB tip na poslední prázdninovou sobotu

Poslední prázdninovou sobotu 1. 9. opět nastává čas, který si již šestým rokem rezervuje tým MMB Třebenice k pořádání stále více oblíbeného, ale i náročného závodu horských kol s názvem Kolmo Kolem Komína, který Koloshop.cz podporuje již několik ročníků. Jedná se o nefalšovaný MTB závod, kterého se mohou zúčastnit jak naprostí hobby jezdci, tak i zkušení závoďáci. Závod je ale především určen pro širokou veřejnost.

Publikováno: 23. 8. 2018
1 min. čtení
Sdílet

 

Trasa závodu

Závodní okruh je veden po lesních a polních cestách, případně uzavřených asfaltových cestách kolem třebenické dominanty – zříceniny hradu Košťálov. Podle ohlasů z předešlých ročníků se jedná o „návrat ke starému dobrému bajkingu“.

Závod je rozdělen do dvou výkonnostních kategorií, Hobby a Elite, přičemž kategorie Elite absolvuje závodní okruh hned dvakrát. Kategorie Hobby pouze jednou. Délka jednoho závodního okruhu je cca 14km s převýšením cca 360m. Zdá se vám to málo? Vůbec ne! Již na prvním kilometru, hned po zaváděcím okruhu Třebenicemi, zavede trať závodníky do oblíbené, ale také velmi obávané sekce – do výjezdu „Brutál“ s délkou 600m a převýšením 110m. V druhé polovině prvního okruhu pak na závodníky čeká vrchařská prémie. Ale nemusíte se bát, na trati jsou také dva sjezdy, kde si ale zrovna dvakrát neodpočinete.

 

Není to moc náročné?

Zdá se vám trať příliš náročná? Vůbec se nemusíte bát. Pro plno účastníků je Kolmo Kolem Komína prvním absolvovaným závodem v životě, na který se všichni rádi vrací. Kolmo Kolem Komína není totiž pouze o tom, zajet nejlepší výsledek, ale především o pohodové a přátelské atmosféře a skvěle stráveném sobotním odpoledni s přáteli a ostatními sportovními nadšenci.

Přihlášky

Přihlášení on-line je možné až do pátku 31.8. 2018. Startovné je možné uhradit převodem na bankovní účet nebo přímo na místě při prezentaci. Startovné činí 300 Kč. V případě přihlášení nejpozději do neděle 26.8. budete mít na startovním čísle své jméno, případně přezdívku, kterou máte možnost v on-line přihlášce vyplnit. On-line přihlášku naleznete ZDE . Přihlášení při prezentaci v den konání závodu je možné již od 12:00, nejpozději však 30 minut do startu závodu.

 

Cena pro absolutní vítězku a vítěze

Vítězka a vítěz hlavní kategorie ELITE získává speciální cenu. Tou je pastorek zasazený do kamene přímo z Košťálova, osázený třebenickým granátem. To už stojí za to dorazit a zkusit se o tuto cenu porvat. Již 3x si tuto cenu odvezl domu známý bajker Pepa Nestler. Najde se někdo, kdo ho letos porazí? Uvidíme...

 

Afterparty

Letošní ročník nebude pouze o horských kolech. Pozávodní afterparty odstartuje teplická kapela ETHERY, která skládá vlastní písně a nedrží se stylových škatulek. Pro milovníky stylového škatulkování je ale nejlépe vystihuje škatulka Alternative rock.

 

Časový harmonogram závodu

12:00 - začátek prezentace
14:00 - start závodu ELITE (2 okruhy) i HOBBY(1 okruh)
16:30 - vyhlášení výsledků
16:45 - losování cen v tombole
17:00 - afterparty s kapelou ETHERY

Více informací a online přihlášku naleznete na www.mmbtrebenice.cz

Těšíme se na vás 1.9. 2018 v Třebenicích!

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin