Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Kateřina Neumannová doporučuje Cannondale Scalpel a Šumavu

Milí cyklisté a milovníci MTB, ráda bych se s Vámi podělila o dojmy z mého nového kola Cannondale Scalpel Carbon 2 a při této příležitosti Vám také navrhla dvě sportovní vyjížďky u nás na Šumavě.

Publikováno: 8. 6. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Kateřina Neumannová Cannondale Scalpel

Protože Cannondale Scalpel sedlám už třetí cyklistickou sezonu, mohu jen zopakovat, že toto kolo má skvělou geometrii a cítím se na něm pohodlně i při delších výletech. Přesné řazení a skvělé chování v terénu je už samozřejmostí.

Velmi oceňuji jednoduše uzamykatelnou vidlici přímo z řidítek. Zamykání používám často zejména při přejezdech asfaltových či rovných úseků, kde není odpružení potřeba a bylo by spíše na škodu.

Nechci opomenout ani estetický aspekt cyklistiky a musím říct, že letošní barevná kombinace je obzvlášť povedená. Všímám si, že se za kolem často lidé otáčí a také při zastávkách přitahuje pozornost okolí. Takže skvělé a, jako malý bonus, také moc hezké kolo.

Nejčastěji na něm jezdím na Šumavě a dovolím si Vám tedy navrhnout dvě trasy, které by pro Vás mohly být motivací vyrazit k nám do hor na kolo minimálně na víkend.

Pokud tedy máte jen dva dny a vyjíždíte z okolí Zadova, jako já, vezměte to přes Chalupskou slať a obec Borová Lada. Odtud vede nekonečně mnoho cest, kudy lze dojet do Strážného, kde přejedete hlavní silnici vedoucí do Německa a napojíte se na turistickou trasu vedoucí podél česko - německých hranic. Je to krásný kus Šumavy, kde nepotkáte moc lidí, zato příroda je zde úžasná. Máte možnost dojet až na Lipno, ale to už by bylo na delší výlet. Já se otáčím buď v Novém Údolí, anebo volím o něco kratší okruh na Mlakách do Německa a podél hranic se vracím přes Německo zpátky do Strážného a dál na Knížecí pláně, Kvildu a Zadov.

Druhý den doporučuji zvolit směr Horská Kvilda, Modrava a podél Vchynicko-tetovského kanálu poblíž Starého Srní směr Prášily. Z Prášil Vás čeká dlouhé stoupání na Poledník, kde můžete navštívit zrekonstruovanou rozhlednu. Z Poledníku se dostanete dlouhým klesáním směr Modrava rychle do údolí, kde si vychutnáte úžasné okolí Roklanského potoka. Z Modravy to ti zdatnější mohou vzít směr Březník a přes Černou horu na pramen Vltavy, Kvildu a na Zadov.

Obě popsané trasy jsou vzhledem k jejich profilu a délce vhodné pro fyzicky zdatnější cyklisty. Vedou však po zpevněných cestách, takže technicky nic složitého.

Kateřina Neumannová Cannondale Scalpel

Kateřina Neumannová, ambasadorka Koloshop.cz

Kateřina Neumannová je bývalá česká běžkyně na lyžích a cyklistka, olympijská vítězka z Turína 2006 a mistryně světa v běhu na lyžích.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin