Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Ambasadorka Klára testovala gravel Cannondale Topstone v Chorvatsku

Po dlouhé době jsme se vydali k moři na podzim, trošku si prodloužit léto a objevit nová místa, lokalita padla na chorvatskou Istrii, konkrétně oblast Poreče. Není to daleko, klima velmi příjemné a v neposlední řadě nás lákaly místní cyklistické trasy. 

Publikováno: 5. 10. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Dost jsem přemýšlela, jaké kolo si s sebou vezmu. Na silničku tu není tak hustá silniční síť, je tu vcelku velký provoz a na bika bychom museli hodně trasovat a hledat. Roli hrálo také to, že David byl rozhodnutý si s sebou vzít svojí Orbeu Terru a já chtěla, abychom toho co nejvíce objeli spolu. Proto jsem využila možnost otestovat v Koloshopu gravel kolo, které se navíc zdálo jako ideální pro chorvatské terény. 

Půjčila jsem si tedy karbonový Cannondale Topstone, doma jsem si dala jednu testovací jízdu, abych před cestou vyladila co nejvíc posed a kolo mi sedlo. Topstone mě bavil, na silnici to jelo a po šotkách doslova letělo. Díky malému odpružení KingPin jsem vcelku pohodlně zvládala i horší úseky a rozbitější cesty. 

Istrie je v tomto období oproti jaru, kdy sem jezdí cyklisté hodně najíždět, vážně pěkná, vše je zelené, kopce mírně zvlněné, lidí málo, moře jako příjemný bonus. A navíc, už máte po létě něco v nohách a psi Vás jen tak nedoženou. Což jsme si několikrát vyzkoušeli na vlastní kůži. :)

Za týden jsme zvládli projet část údolí řeky Mirny, vyjet si na Motovun, cesty kolem Limského zálivu i krásné úseky slavné Parenzany, kde se mimo jiné na jaře jezdí Parenzana Gravel race. Ve stejném termínu, kdy jsme se proháněli po kopcích kolem Poreče, se startoval také Istra Land, což je bikepackingový závod kolem celé Istrie, který má přes 400 km. 

No, restů tu máme ještě dost, ať už na projetí tras, nebo třeba jednou i nějaký závod, výběr tu je a určitě jsme tu nebyli naposledy.

Klára, ambasadorka Koloshop.cz

Od 12 let jsem nerozlučná dvojka s horským kolem, v poslední době mě ale hodně baví i silnice a gravel. Mám ráda závody a zkoušení nových disciplín a výzev.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin