Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Zkušenosti s Dynafit Ultra 100

Dynafit Ultra 100 mají výborný fit a na noze sedí skutečně velmi dobře, avšak na první dobrou jsme si úplně nesedli, poněvadž nejsem příliš zvyklý na takto výrazně odpružené boty. Mé první rozčarování přišlo překvapivě v alpském terénu, kam jsem se vydal boty testovat. V kamenitém a strmém seběhu mě ihned zaskočila jistá nestabilita, leč je možné, že mám po těch letech běhání v terénu a několikanásobných výronech povolené kotníky. Znamenalo to jediné, trochu více brzdit a to zejména ve strmých a technických sebězích. Několik prvních seběhů byl tento můj pocit stále stejný, ovšem neztrácel jsem trpělivost.

Publikováno: 14. 7. 2023
2 min. čtení
Sdílet

Vyplatilo se, neboť po několika bězích jsme s Ultra 100 našli společný rytmus a melodii. Mohl jsem si tak dovolit více se uvolnit a nabrat v sěbězích vyšší rychlost, což je jedna z mých nejsilnějších dovedností. Stabilitu a jistotu kroku zde velmi podporuje na podrážce použitá směs Vibram, přesto si stále myslím, že se podrážka z Vibramu velmi rychle oběhá a ztrácí tím tolik potřebnou přilnavost. EVA pěna, nacházející se mezi podrážkou a vnitřní stélkou boty, by za mě, který patří do do vyšší váhové běžecké kategorie, mohla být o něco tvrdší, aby více chránila chodidla proti nárazům.

Začínalo tak být jasné, že já osobně nemohu Ultra 100 používat v tom úplném “hardcore” terénu. Zklamaný jsem ovšem nebyl, protože jsem si je oblíbil zejména na výběhy mimo asfaltové cesty, které nejsou tak technicky náročné. Vzhledem k tomu, že v poslední době často běhám s dětským vozíkem Thule, užívám si těchto cest opravdu mnoho. Boty mají výborný grip, tedy záběr, a nepodkluzují ani v těch nejstrmějsích pasážích, kterých je v bavorských Alpách spousta a vyhledávám je pro své tréninky.

Konstrukce bot se celkově jeví velmi povedeně a nasvědčuje delší výdrži a životnosti bot i při používání v náročném terénu a podmínchách. Nyní v nich mám naběháno 150 kilometrů a přes moje kruté zacházení vypadají stále velmi dobře. To znamená, že boty nemyji a nečistím, zkrátka jdou z jednoho tréninku do dalšího a to v jakémkoliv počasí. Uvidíme, co v nich ještě naběhám.

Vzhledem ke jejich robustnímu vzhledu budí trochu neohrabaný a těžkopádný dojem, leč je tomu zcela naopak. Jsou velmi lehké a na noze nejsou pořádně ani cítit. Příjemným bonusem je vychytávka na schování zašněrovaných tkaniček, díky tomu nehrozí nekontrolované zachycení o překážku a následný destruktivní pád.

Dle mého názoru se jedná o parádní allround botu do lehkého až středně těžkého terénu a mohu ji doporučit všem, kteří hledají boty pro rychlé i objemové běhy.

Honza, ambasador Koloshop.cz

Berg heil, jsem Wudy a nejvíc ze všeho mě baví trávit čas v horách. Mé nejoblíbenější aktivity jsou sky/mountain/ultra running, skialpy a turistika. Jsem tátou tří dcer. Má nejoblíbenější značka vybavení je Dynafit - protože to sedí a je to funkční. 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin