Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Z cyklisty horalem aneb proč jsem si vybral batohy Salewa

Z cyklisty jsem se stal částečně horalem. Proč? Chůze a běh byly vždy mé slabší stránky a dlouho jsem říkal, že radši ujedu 200 km na kole, než abych šel 20 km pěšky. Změna v mém myšlení nastala v roce 2021, kdy jsme si s klukama z party z hecu řekli, že pokoříme nejvyšší horu Slovinska - Triglav. Tato cesta mě nakonec přivedla také ke značce Salewa a jejich batohům.

Publikováno: 9. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Na konci června 2021 jsme poprvé dorazili na Slovinsko, a to i přes nepříznivé podmínky pro výstup na již zmiňovaný Triglav. Všude bylo plno sněhu, na což jsme nebyli připraveni, a tak jsme nepřekročili hranici 2000 m. n. m. Tehdy jsem turistiku teprve objevoval a s tím souviselo také mé nepříliš vhodné vybavení. V srpnu stejného roku jsme se vydali na Slovinsko znovu a tentokrát se nám podařilo dostat až na vrchol. A mně bylo jasné, že se tato aktivita musí začít v mém kalendáři objevovat každoročně. S tím přišla také myšlenky na lepší vybavení.

V létě 2022 jsem nastoupil do Koloshopu a začal objevovat jeho rozmanitý sortiment, přičemž mě zaujala zejména značka Salewa a její batohy. Hledal jsem nějaký menší, který bych mohl použít na turistiku a na ferraty, občas na kolo. Zvolil jsem tedy Salewa Mountain Trainer 2 o objemu 25 litrů, který má krásně odvětranou zádovou část díky technologií Dry Back z EVA pěny s větracími kanálky. Ramenní popruhy jsou měkčené a dělené, díky čemuž má člověk naprostou volnost pohybu. Za horkých letních dnů můžu batoh nosit i bez trika a nerozedře mi ramena jako klasické batohy. Bederní pás je umístěn o něco výše, než je zvykem, a to kvůli využití na ferratách, kde má na sobě člověk ještě sedák. Díky spodní i horní kompresi si můžete batoh nastavit na jakoukoliv zátěž se zachováním pohodlí. Lze do něj případně vložit také hydrovak, takže se lze napít i když visíte někde na ferratě.

V roce 2023 nás čekala další výzva, tentokrát to byla nejvyšší hora Německa Zugspitze. Na tuto cestu jsem i kvůli přechodu ledovce hledal techničtější batoh a zvolil jsem Salewa Ortles Guide o objemu 45 litrů. Tento model je pro mě více univerzální a mohu ho použít jak v létě, tak případně v zimě - batoh nabízí možnost uchycení skialpů. Hlavním parametrem je ale možnost upnutí cepínů a lana. Pro uchycení cepínů je připravena horní přezka a ve spodní části batohu je kapsa na čepel, takže je v případě pádu eliminováno riziko úrazu. Na vrchní části batohu je pod odepínací kapsou přezka, kam se dá upevnit lano, které tak nepřekáží při chůzi. Batoh je vyroben z recyklovaného nylonu a je zesílen tkaninou Ripstop.

S další letní sezonou přicházejí nové výpravy, tak uvidím, jaké vybavení od Salewy mě zaujme tentokrát. Teď vzhůru do hor!

Karel, Koloshop.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně batohů Salewa neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin