Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

USWE, batoh, který neskáče

Náš kolega Míra si pro nás připravil poznatky o jízdě a nošení batohu Epic 12 od švédské značky USWE. A tady jsou.

Publikováno: 13. 1. 2023
3 min. čtení
Sdílet

USWE, batoh, který neskáče

Už na první pohled batohy USWE vypadají tak trochu jinak. Největším rozdílem oproti ostatním cyklistickým batohům je jeho čtyřbodový systém uchycení, který se nazývá No dancing monkey (žádná tančící opice), dále "NDM". A právě tento systém uchycení je jedním z hlavních důvodu, proč si batoh pořídit.

A co je na tom tak skvělého? Odpověď je jednoduchá. Batoh vám na zádech nebude při jízdě poskakovat, což má hned několik výhod. Už si nebudete muset batoh v těžším terénu nijak upravovat. Mnohdy se mi dříve stávalo, že se batoh např. při šlapání ze sedla a nebo v zatáčkách, různě na zádech hýbal ze strany na stranu a při dropech a skocích zase pro změnu posouval směrem nahoru a dolů. To celkem dokáže jezdce rozhodit a taky mu pěkně znepříjemnit třeba vytoužený sjezd po náročném výšlapu. Tento problém s batohem USWE odpadá! 

USWE, batoh, který neskáče

Další výhodou NDM systému je ta, že vám batoh nebude na zádech ničit vaši bundu či dres. Během používání obyčejných batohů (hlavně u těch, které mají na zádech tzv. pevný ventilační panel) se mi běžně stávalo, že se časem, vlivem pohybu batohu, na zádech dresy odřely. To platí hlavně, když jezdíte v upnutém cyklistickém dresu typu XC, ale ani u volnejších dresů či bund to také není výjimkou. Proč si tedy ničit váš oblíbený a mnohdy i drahý dres

USWE, batoh, který neskáče

Batoh Epic 12 disponuje 3 l pitným vakem, to je dostatek tekutin i na delší vyjížďku. Celkový objem batohu pak činí 12 l. Jednoduchý organizér na nářadí a doklady je samozřejmostí. Na zádech se nachází lehká síťovina s polstrováním pro odvětrávání a pohodlí. O dokonalou přilnavost k vašemu tělu se postarají čtyři popruhy na suchý zip (dva horní a dva spodní). Batoh není nepromokavý, ale je zhotoven z kvalitních materiálů a pevných švů, s velkou pravděpodobností ho neroztrháte hned při prvním pádu

USWE, batoh, který neskáče

USWE na Cape Epic! O tom, že je batoh USWE skutečně užitečný a spolehlivý svědčí také fakt, že např. závodníci z Cannondale Factory Racing týmu, Henrique Avancini a Manuel Fumic, už běžně tyto batohy používali v jednom z nejslavnějších etapových MTB závodů světa, kterým Absa Cape Epic bezpochyby je. Batohy jsou vyráběny v různých barevných kombinací s odlišnou výbavou a objemem. Lze dokonce dokoupit i příslušenství. Např. nepromokavou kapsu na mobil, která se jednoduše připevní k popruhům NDM nebo také držák na kameru. 

Z vlastní zkušenosti mohu batoh USWE Epic 12 vřele doporučit hlavně všem jezdcům, kteří často jezdí na nerovných a nezpevněných cestách. S batohem jsem na kole několikrát i spadl, zachytil se o větev atd. Chodil jsem s ním i běhat a můžu říct, že je odolný, lehký a zároveň pohodlný. Navíc k tomu všemu je i designově povedený a používají ho skutečné cyklistické hvězdy, tak proč si neudělat trochu radosti a tento kousek si nedopřát?

USWE, batoh, který neskáče

Závěrem Vám popřeji hodně najetých kilometrů a mějte se fajn.

Míra,  Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin