Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Tipy na trasy: Trail2gether - Teplice

V lednu jsme začali ve spolupráci s Koloshopem v rámci výzvy Dynafit Trail2gether pořádat jednou za 14 dní společné výběhy a k dnešku máme v nohách celkem osm různých tras po našem krásném okolí. Převedeno na čísla to dělá bezmála 100 km a přes 3.600 výškových metrů. A to není málo!

Publikováno: 9. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Trailových tras je kolem nás nespočet. Naběháno toho máme poměrně dost. Přesto je ale pořád co objevovat. Právě to je cílem Trail2gether - Teplice, ukázat, kudy všude to jde, objevovat nová místa a podělit se o ty námi oblíbená. Jednu trasu nám dokonce naplánoval i náš kamarád Jindra a už máme tipy od dalších našich spoluběžců, především na běhy městem. Tam to totiž vůbec neznáme. Zatím máme za sebou okruhy se startem i cílem na stejném místě, ale na léto už máme i odvážnější plány.

Líbí se nám samozřejmě všechny trasy, ale rádi vám tu vypíchneme tři takové naše srdcovky, které určitě stojí za to si proběhnout, nebo alespoň vzít výletem.

Loučná

První z nich je výběh na jedno z nejkrásnějších míst a zároveň nejvyšší bod Východního Krušnohoří - na Loučnou (13 km, 563 v. m.). Tras sem vede nespočet, pro společný běh jsme každopádně zvolili start v Meziboří. Stoupání krapet bolelo, ale ty výhledy, to je něco neskutečného! Alespoň jsme trošku vytáhli paty od nás z okolí Bouřňáku.

 

Stropník

Další super trasa vede z Křižanova přes Domaslavice na Stropník (13 km, 510 v. m.). Bez kopců to u nás v podstatě nejde, takže se jedná o další solidní stoupání. Nikoho neodradilo ani počasí, které nám tedy vůbec nepřálo. Navíc jsme běželi začátkem února, takže byla zima, tma, vichr i déšť. No hrůza! Běh to byl ovšem parádní a všichni byli nakonec spokojení.

 

MUTRAVERZ

Nesmíme opomenout ani trasu závodu MUTRAVERZ (11 km, 536 v. m.), kterou jsme si dali tréninkově na začátku března. Start je v Mikulově a kromě nelehkého začátku vás může překvapit následný poměrně dlouhý a pozvolný seběh po traverze až k městu Hrob. To už vám začne pomalu docházet, co vás za chvíli asi čeká, když víte, jaké je na trati převýšení. Ano, sjezdovka Hrobská. A pěkně až nahoru na Bouřňák! Je to mazec, ale ten pocit nahoře je k nezaplacení. A za odměnu seběh kolem hotelu, horské služby a po turistické sjezdovce zpět do Mikulova.

 

Ze společných výběhů Trail2gether se nám už stala pěkná tradice, což nás motivuje do dalších běhů. Pokaždé se k nám připojí nějaká nová tvář nebo někdo, koho známe jen ze sociálních sítí a máme tak skvělou příležitost přetavit virtuální přátelství v to opravdové. Rozhodně ale nesmíme opomenout ani naše stálice, někteří mají dokonce 100% “docházku”. A to teda klobouk dolů!

 A kam se vydáme příště? Plánů máme dost, těšit se můžete i na něco delšího, ale víc zatím neprozradime.

Vej, ambasadorka Koloshop

Kopce, pohyb, příroda, klid - miluju odjakživa. Jako máma malých dětí to teď ale cením dvojnásob, a proto běhám, jezdím, chodím, kdy to jen jde. Nově jsem ochutnala i gravel a skialpy - všechno je to boží!!

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin