Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Rekordní Kolmo Kolem Komína 2019, aneb prach a slunce v Třebenicích!

Publikováno: 3. 9. 2019
2 min. čtení
Sdílet

Už 7 let patří závod v okolí zříceniny hradu Košťálov v Třebenicích do kalendáře všech všech bikerek a bikerů. MMB Třebenice každý rok o poslední prázdninový víkend pořádají závod horských kol s názvem Kolmo Kolem Komína, jehož generálním partnerem je Koloshop.cz.

Letošní ročník byl již sedmý v pořadí a startoval v sobotou 31.8. 2019. Oproti loňskému roku panovalo zcela tropické počasí, a i přesto byla letošní účast rekordní. Na 121 závodnic a závodníků se postavilo na start 7. ročníku Kolmo Kolem Komína.


 

Závod elitní kategorie na 31 km a s převýšením cca 750 m s přehledem ovládl Jakub Špaček (Bike Point) s téměř dvou minutovým náskokem před loňským vítězem Jirkou Chybou (Nutrend Specialized) a třetím Zbyňkem Růžičkou (SKI Paudera). 

Jakub Špaček s Jirkou Chybou odjeli zbytku startovního pole už v prvním kole. Na vrchařské prémii byl sice ještě první Jiří Chyba, ale pak o svém vítězství rozhodl právě Jakub Špaček v druhém okruhu, a to v obávaném stoupání s názvem Brutál. Náskok před zkušeným Chybou se mu podařilo udržet až do cíle a mohl se tak radovat ze svého prvního celkového vítězství na tomto závodě.

 

 

Mezi elitními ženami letos kralovala Lenka Nekvasilová (Líbeznice). Druhé místo si odvezla Kateřina Ježková (Nutrend - EuroOil LTM) a stejně, jako loni, si třetí místo odvezla Monika Čapková (Elite women team). 

 

Hobby kategorie na 15 km startovala přibližně 20 minut po startu elitní kategorie. V kategorii mužů vyhrál již podruhé v řadě Lukáš Koutecký (Hopman Team Žatec) a to v cílovém spurtu před Ladislavem Beránkem (Koloshop Team). Jako třetí dorazil do cíle Karel Hrabica.

Jak už je každý rok na Kolmo Kolem Komína zvykem, vítězka a vítěz hlavního závodu si odváží speciální cenu, kterou je pastorek osázený třebenickým granátem a zasazený do kamene z Košťálova.

Po ocenění všech vítězů v jednotlivých kategoriích a losování tomboly se dostalo na tradiční afterparty. Ústecká punk-rocková kapela IDIO&IDIO ze sebe na podiu dala maximum a podařilo se jí vytvořit skvělou pozávodní atmosféru.

 

Kategorie MUŽI ELITE

 1. Jakub Špaček (Bike Point)
 2. Jiří Chyba (Nutrend Specialized)
 3. Zbyněk Růžička (SKI Paudera)

Kategorie ŽENY ELITE

 1. Lenka Nekvasilová (Líbeznice)
 2. Kateřina Ježková (Nutrend - EuroOil LTM)
 3. Monika Čapková (Elite women team)

Kategorie MUŽI HOBBY

 1. Lukáš Koutecký (Cyklokroužek Žatec)
 2. Ladislav Beránek (Koloshop Team)
 3. Karel Hrabica

Kategorie Ženy HOBBY

 1. Michaela Fialová (CK Slavoj Terezín)
 2. Veronika Šťastná
 3. Lenka Rasochová

 

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

Příští, již 8. ročník, se uskuteční 29.8. 2020. Pro více informací a fotogalerie sledujte webové stránky mmbtrebenice.cz nebo Facebook Kolmo Kolem Komína.

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin