Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Recenze: "Srdcem na kole Českem" aneb Pozvánka na cestu plnou inspirace a objevů

Cyklistika je nejen sport, ale i vášeň, která nás spojuje s přírodou, kulturou a historií. Kniha "Srdcem na kole Českem" je dokonalým průvodcem pro každého, kdo chce prozkoumat české silniční cesty na dvou kolech. Tato publikace je výsledkem spolupráce čtrnácti současných i bývalých profesionálních a amatérských cyklistických osobností, kteří se rozhodli sdílet své nejlepší trasy a zkušenosti.

Publikováno: 21. 3. 2024
3 min. čtení
Sdílet

Na 352 stranách najdete 59 pečlivě vybraných tras, které pokrývají všechny kraje České republiky. Každá trasa je doplněna mapou, detailním popisem, fotografiemi a možností stažení GPS tras do navigace. Kromě technických detailů kniha nabízí i tipy na místní zajímavosti, restaurace, bistra a kavárny, které stojí za návštěvu během vašich cyklovýletů.

Vojtěch Řepa, jeden z ambasadorů, říká: "Je to skvělý nápad a já jsem rád, že jako zástupce brněnské cyklistické scény můžu ukázat pěkné trasy v okolí moravské metropole." Tato kniha je dokladem, že cyklistika je o mnohem více než jen o sportu. Je to o objevování, sdílení a užívání si krás naší země.

Kniha "Srdcem na kole Českem" je nejen inspirativní četbou pro cyklisty všech úrovní, ale také krásným dárkem pro každého, kdo miluje cyklistiku a objevování nových míst. Její tvrdá vazba a kvalitní provedení z ní dělají skvost, který si zaslouží místo v knihovně každého cyklistického nadšence.

Neváhejte a objednejte si svůj exemplář knihy "Srdcem na kole Českem" ještě dnes. Nechte se inspirovat k novým dobrodružstvím na kole a objevujte krásy České republiky společně s námi.

Ukázková kapitola: Královská krkonošská trasa

V knize "Srdcem na kole Českem" najdeme mnoho fascinujících tras, ale jedna z nich stojí za zvláštní zmínku. Kapitola věnovaná Královské krkonošské trase je pravým pokladem pro ty, kteří hledají opravdovou výzvu. Petr Benčík, autor této trasy, nás provází cestou, která je symbolem cyklistického masochismu s náročností 10 z 10.

Královská výzva

Délka trasy 139 km s převýšením 3 623 m a náročností hodnocenou na plných 10 bodů z 10, tato trasa je určena pro opravdové vytrvalce. Vede z Janských Lázní na Zlaté návrší a zpět, přičemž zdolává téměř všechny myslitelné vrcholy Krkonoš. Petr Benčík popisuje trasu jako jednu z nejtěžších, které se v Česku dají najít, a to i pro zkušené cyklisty. Sám ji jel nesčetněkrát a vždy to byla pro něj i pro jeho tým velká výzva.

Tato kapitola nejenže nabízí detailní popis trasy, ale také praktické rady a osobní zkušenosti, které mohou být pro cyklisty neocenitelným průvodcem. Petr sdílí své tipy na občerstvení a odpočinek, ale i varování, že i po zdolání nejtěžšího kopce není cesta u konce a čeká je ještě návrat zpět s dalšími výzvami.

Autor: Lukáš Drbohlav, fotky: Petr Hricko

Dejte nám vědět dole v komentářích jak se Vám kniha líbí! Knihu si můžete zakoupit u nás na e-shopu nebo na teplické či pražské prodejně. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte - telefonicky na čísle 417 532 677, e-mailem na info@koloshop.cz. Můžete také využít kontaktní formulář níže.

Nakupujte zde  Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin