Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Recenze chytrých hodinek Garmin Forerunner 955 Solar

Už delší dobu jsem přemýšlela, jak bych své sportovní aktivity vylepšila. Na kolo by se mi hodil computer od Garmin, ale co když půjdu v zimě na běžky či v létě běhat? Blížily se Vánoce; skvělý čas udělat si radost něčím novým. A tak jsem se rozhodla koupit si chytré hodinky Garmin.

Publikováno: 1. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Čím víc jsem se však snažila vybrat nějaký model hodinek, tím víc jsem v tom měla guláš. Produktů od Garmin je velké množství, a to hned v několika různých kategoriích. Já se ovšem rozhodla, že chci, aby mé hodinky byly lehké, cenově dostupné a vhodné na všechny typy aktivit. V úvahu jsem brala hned několik variant, ale nejlépe mi z toho vyšly právě Forerunner 955 Solar.

Někdo by si mohl myslet, že se jedná především o hodinky vhodné pouze na běh. To bych však ráda uvedla na pravou míru. Ze svých zkušeností musím říct, že jsem hodinky využila nejen na kole, ale také na běžkách, skialpech, během plavání či při lezení na stěně. Z nabídky aktivit si vybere snad každý milovník sportu, což vidím jako velkou výhodu.

Po ukončení aktivity se výsledky zaznamenají do aplikace Garmin Connect, kde vidíte vše dopodrobna rozepsané. Můžete zde sledovat své přátele, kteří Garmin používají, a navzájem soupeřit o získání více odznaků za splněné aktivity. Svůj profil lze spárovat i s aplikací STRAVA, takže se při jízdě na kole nemusíte bát, že po cestě neposbíráte „KOMy“. 

I pro fanoušky sledování spánku jsou hodinky skvělou volbou. Já osobně s hodinkami téměř nespím, ale během několika málo zkušeností mohu říct, že je zajímavé sledovat, kolik hodin naspíte nebo jak dlouho se nacházíte v určité fázi spánku. 

Pozitivně také hodnotím různá doporučení, která vám hodinky nabízejí na základě toho, jak moc jste připraveni na daný výkon. Když se například celý měsíc nehýbete a rozhodnete si zaběhnout maraton, přijde vám doporučení, že to není nejlepší nápad.

Velmi mě potěšila dlouhá výdrž baterie, která se pohybuje okolo dvou týdnů. Se solárním dobíjením se pak baterie může prodloužit až o další týden. 

Hodinky váží 52 gramů a na ruce je téměř necítíte. Dotykový displej reaguje bezproblémově. Zařízení lze ovládat také pomocí postranních tlačítek. Jediné, co bych hodinkám vytkla, je pestrost barev, která není tak výrazná jako u ostatních modelů. 

Celkově jsem s hodinkami spokojená, a pokud hledáte cenově přijatelné a výkonné hodinky, které navíc hezky vypadají, určitě doporučuji nad řadou Forerunner alespoň popřemýšlet. 

Tereza, Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin