Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Recenze běžeckých bot Saucony Endorphin Speed

V prvním článku o běžeckých botách Saucony Endorphin Speed jsem se vám snažila boty představit především teoreticky z hlediska použitých technologií a vychytávek. Pojďme se nyní podívat na to, jestli i v reálu boty disponují vším, co výrobce deklaruje v prospektech.

Publikováno: 10. 5. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Při častém a intenzivním tréninku, zejména po silnicích, jsem se v minulosti potýkala se stále se stupňujícími bolestmi kyčle a kolene. Při výběru nových bot jsem tedy měla poměrně jasno v tom, co by mi měly přinést, tedy co největší možné tlumení. Saucony Endorphin Speed jsem si vybrala nejen jako tréninkové boty na ½ maraton, ráda bych v nich odběhla také samotný závod. Nyní v nich aktivně běhám zhruba něco přes měsíc.

Mnoho z Vás se jistě setkalo se silničními modely různých značek, které slibovaly, že poskytnou skvělý komfort při častém běhu po tvrdém povrchu a zajistí vašim nohám maximální možné tlumení. Po jednom až dvou bězích jste však zjistili, že to není tak úplně pravda a boty šly v lepším případě do botníku, v tom horším jste se jich zbavili nadobro. Super, celé kolečko výběru může začít nanovo. Tohle zklamání však nečekejte u Saucony Endorphin Speed, protože co píše výrobce v katalogu, to boty reálně splňují.

Ti z vás, kteří už nějaký ten silniční model od tohoto amerického výrobce vyzkoušeli, vědí, že tlumící pěna PWRRUN PB poskytuje skutečný komfort. Při prvním běhu to byl prvních pár metrů nezvyk, běžet na něčem tak měkkém. Nejenže tlumí nárazy na tvrdém povrchu, ale poskytuje pohodlí i při běhu lehkým terénem. V botách běhám zhruba měsíc všechny své tréninky, které zahrnují nejen silnice, ale i více či méně zpevněné lesní cesty a terén. Vyzdvihla bych tedy strukturovanou podrážku, která zaručí, že se bota perfektně přizpůsobí povrchu, po kterém člověk zrovna běží. Závěrem dodám, že vrchní část boty je perforovaná a noha se tak skutečně nezpotí ani při delším běhu.

Nebudu psát o tom, že se už bolest při delším běhu nedostaví a s používáním těchto bot zmizela jako mávnutím kouzelného proutku. Co ale říct mohu je to, že spolu s kvalitní regenerací mě Saucony Endorphin Speed nelimitují v intenzivních trénincích.

Kristina, Koloshop.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně běžeckých bot Saucony Endorphin Speed neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Lásku ke sportu mi předali drahé kolegyně a kolegové z KS. Ráda zkouším (nejen ve sportu) nové věci a nedostatek nadání doháním nadšením.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin