Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

První tři společné měsíce s Cannondale SuperSix Evo SE

Už 3 měsíce sedlám "raketu", tedy gravel Cannondale SuperSix Evo SE, kterou jsem vám detailně představil v článku na konci minulého roku. Za tu dobu jsem stihl kolo poctivě otestovat a nyní bych se s vámi rád podělil o své dojmy z tohoto prakticky závodního stroje.

Publikováno: 18. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Jako první bych podotkl, že oproti standardnímu osazení jsem upgradoval převody a namontoval na kolo kliky Sram Force s převodníky 48 x 35 a wattmetrem. Jako trenér mládeže a zároveň aktivní závodník potřebuji sledovat a posouvat své hranice pomocí ukazatelů výkonu. K tomu je právě Sram Power Meter skvělým a hlavně spolehlivým pomocníkem.

Kolo jsem otestoval nejen v terénu při cyklokrosových závodech, ale po přezutí kol také čistě na silnici. SuperSix má velice dobrou geometrii. Díky kvalitnímu zpracování rámu je tuhý, v terénu velice hravý a lehce ovladatelný. Dovolil jsem si tak sjíždět i náročnější sekce, kde by běžně našlo využití MTB kolo. Mohu vyzdvihnout, že se tento gravel pod jezdcem chová velice spolehlivě, tedy za předpokladu alespoň základních technických dovedností, dobře akceleruje za zatáčkami a zároveň je cítit jeho rychlost a hbitost na dlouhých štěrkových cestách. Když tyto vlastnosti spojím s elegancí, se kterou mi kolo umožňuje projíždět technické pasáže, je to ideální kombinace! 

Velká univerzálnost kola mi umožnila s mým týmem absolvovat silniční soustředění ve Španělsku, kdy mi stačilo pouze vyměnit výplety se silničními plášti o šířce 32 mm. Odjezdil jsem tak kvalitní silniční kilometry a nastoupal množství výškových metrů, přičemž ani zde se SuperSix rozhodně neztratil. Ve stoupáních se kolo chovalo až překvapivě dobře, i když zde možná oproti klasickému silničnímu modelu trochu chyběl drive, kdy chcete cítit okamžitou reakci kola za pedálem. Při rovném či lehce zvlněném profilu se kolo chová velice komfortně a pohodlně a vyjížďky delší než 5 hodin nejsou žádnou překážkou. Jedná se o stroj dělaný primárně na pohodlnou jízdu po štěrkových cestách v lehčím terénu, ale ani silnice mu není cizí.

Cannondale SuperSix Evo SE je tak skvělou volbou pro všechny, kteří nechtějí či nemohou vlastnit více kol a bude jim stačit jedno univerzální, které jim bude skvělým parťákem v terénu i na silnici.

Honza, ambasador Koloshop

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně gravelu Cannondale SuperSix Evo SE neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin