Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

První dojmy z horského kola Focus Raven 8.6

Ještě na podzim roku 2023 jsem měla kolo, které mi bylo předěláno na elektrokolo pomocí „sady pro kutily“. Již tak těžké kolo se stalo násobně těžším, dojezd byl pouze kolem 60 km a navíc působilo opravdu nevzhledným dojmem. Rozhodla jsem se tedy pro pořízení nového kola. Jsem laik, a tak více než technické parametry rozhodoval zejména vzhled. V tomto ohledu mě nejvíce zaujal Focus Raven 8.6 v černé barvě.

Publikováno: 11. 4. 2024
2 min. čtení
Sdílet

Kolo je z výroby postavené na pevném karbonovém rámu osazeném sadou Sram SX s jednopřevodníkem, vidlicí Rock Shox Judy a brzdami Sram Level. Než jsem se na kole poprvé projela, nechala jsem si na základě doporučení vyměnit řazení za elektronickou sadu Sram GX AXS. Hmotnost kola je tak v tuto chvíli necelých 13 kg.

Kolo jsem doplnila příslušenstvím jako je bidon a brašna na nářadí Fidlock, přední světlo Lezyne Micro Drive 600XL a zadní Lezyne Strip Drive Pro. Jelikož nechci mít na kole žádný rušivý prvek, zvolila jsem nenápadný computer s navigací iGP Sport iGS320.

Moje první jízda směřovala k jezeru Milada. Směrem tam mám většinu cesty mírně z kopce a jelo se mi tak velmi dobře a cítila jsem se komfortně. Tedy až do doby, než se objevil první mírný kopeček. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak moc mi chybí elektropohon, baterie na přehazovačce to v tomto směru příliš nevytrhne. Když jsem pak po šestnácti kilometrech dojela zpátky domů, uvědomila jsem si, že budu muset pořádně trénovat, abych elektromotor nahradila vlastní silou a nový Focus Raven využila naplno. Elektronické řazení mě přímo nadchlo, přehazování je rychlé, přesné a obzvláště řazení směrem na lehčí převod je nesrovnatelně komfortnější, než u mechanického řazení. Zpočátku jsem si myslela, že je pro mě elektronická sada zbytečná, ale teď už bych neměnila.

S kolem jsem celkově velmi spokojená. Jen sedlo je na můj vkus trochu tvrdší, ale dám mu ještě šanci a časem se poohlédnu po nějakém pohodlnějším. Do budoucna mám nicméně v plánu kolo ještě "lehce" přestavět, zejména vyměnit vidlici a vypletená kola.

Iva, Koloshop.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nejen ohledně horského kola Focus Raven 8.6 neváhejte využít kontaktní formulář níže.

Kontaktujte nás

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin