Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Představení elektrokol Haibike pro sezonu 2022

O značce Haibike

Firma Haibike byla založena v roce 1995 v malém německém městě Schweinfurt. Nejprve byla sportovní kola nabízena ještě pod mateřskou značkou Winora. Brzy se však objevilo nové jméno Haibike. Nová značka se následně dále vyvíjela co do obsahu i technických vlastností. V roce 2010 Haibike představila praotce všech horských elektrokol Haibike eQ XDURO. Technologickou novinkou při výrobě bylo gravitační lití, které se dosud využívalo hlavně u motocyklů. Za 2 roky už Haibike vyráběl 17 modelů a opětovně přišel s něčím prvním elektrokolem AllMountain. První elektrokolo, které mělo zdvihy 150 mm připravilo půdu budoucímu trendu elektrokol s vysokým zdvihem.   

Publikováno: 4. 1. 2022
4 min. čtení
Sdílet

Představení elektrokol Haibike pro sezonu 2022

Představení elektrokol Haibike pro sezonu 2022

 

Představení modelů dostupných pro rok 2022

Níže uvedené modely budeme mít na prodejně. Barevná schémata by měla být totožná s uvedenými elektrokoly. Obrázky jsou však ilustrativní, tudíž se výsledná barva může trochu lišit. 

HardSeven

HardSeven je perfektní volbou na dlouhé jízdy s výkonnými a univerzálními motory Yamaha PW-ST i Bosch Performance CX GEN4. HardSeven značí velikost kol 27,5". Hardtail s integrovanou baterií a různorodým osazením, že si z jeho řad vybere opravdu každý. Potřebujete-li kvalitní motor, ale ještě lepší osazení? Volte řady na Yamaha motoru a přehazovačce Shimano XT a Rock Shox vidlici. Chcete velkou sílu motoru a stačí vám vidlice Suntour a přehazovačka Shimano Deore? Chcete od všeho maximum? Stačí zvolit variantu vhodnou právě pro vás. Čím vyšší číslo, tím vyšší řada. 

{*PRODUCTS[4540009044,45010145,45016149,45008147,45018147]*}

 

Haibike - Hardseven 6Haibike - HardSeven 6aHaibike - HardSeven 6b

 

HardNine

HardNine je perfektní volbou na dlouhé jízdy s výkonnými a univerzálními motory Yamaha PW-ST i Bosch Performance CX GEN4. HardNine značí velikost kol 29". Hardtail s integrovanou baterií a různorodým osazením, že si z jeho řad vybere opravdu každý. Potřebujete-li kvalitní motor, ale ještě lepší osazení? Volte řady na Yamaha motoru a přehazovačce Shimano XT a Rock Shox vidlici. Chcete velkou sílu motoru a stačí vám vidlice Suntour a přehazovačka Shimano Deore? Chcete od všeho maximum? Stačí zvolit variantu vhodnou právě pro vás. Čím vyšší číslo, tím vyšší řada. 

Haibike - HardNine 6

Haibike - HardNine 7Haibike - HardNine 9

 

AllTrack

Hledáte-li hardtail eMTB a jste spíše doma v lehčím terénu? Potom je AllTrack se zdvihem 120mm vaším ideálním společníkem. Nově vyvinutý motor Bosch Performance CX Smart System vás snadno vyveze do jakéhokoli stoupání a kapacita baterie 750 Wh vám nabídne dostatek energetických rezerv pro delší vyjížďky. Lze zde nainstalovat další baterii díky Range Extenderu a zvýšit tak svůj dojezd až na 1125 Wh.

Haibike - AllTrack 9

Haibike - AllTrack 10

AllMtn

Univerzální kola z řady výrobků společnosti Haibike. Celoodpružené elektrokolo z řady All Mountain vás připraví na vše, co vám hory postaví do cesty. Se zdvihem 150 až 160 mm budete mít i v náročném terénu k dispozici rozhodující rezervu, abyste mohli bezpečně a pohodlně jet po každé stezce. Cyklisté, kteří jsou primárně zaměřeni na elektrický výkon oceňují komplexnost řady All Mountain. Perfektně sladěné komponenty, výkonné motory od Bosch a Yamaha vám poskytnou rozhodující dávku energie, kdykoli ji budete potřebovat a zároveň vám nabídnou vysokou spolehlivost ve snadném terénu i náročných stezkách.

Haibike - AllMtn 2Haibike - AllMtn 2aHaibike - AllMtn 4Haibike - AllMtn CF 8Haibike - AllMtn 10

AllTrail

Celoodpružená kola z řady All Track využijete jako stroje pro zábavu na všemožných terénech. Hledáte-li spolehlivého pomocníka na dlouhé trasy plné výjezdů do kopce nebo upředňostňujete-li pohodlnější jízdy v terénu. Oproti All Mountain řadě, zde jezdíte na elektrokolech s menšími zdvihy.

Haibike - AllTrail 7Haibike - AllTrail 7aHaibike - AllTrail 9

Nduro

S Nduro řadou máte všechny cesty otevřené. Ať už to jsou zrádné přejezdy kořenů, plynulé stezky nebo náročná stoupání. Kolo je připraveno na vše. 180 mm zdvih v kombinaci s mullet koly (29" vpředu pro zachování rychlosti a 27,5" vzadu pro správnou trakci). Motorová podpora je od Yamaha PW-X3, což je nejsilnější motor od Yamaha. Tudíž se nemusíte bát jakéhokoli stoupání. Protože kolo je pravý sjezďák. Připravte se na pořádnou porci zábavy. Nová geometrie Fifty-Fifty zaručí, že nemusíte obětovat výkon ani při technicky náročné jízdě do kopce, ani při nejnáročnějších sjezdech. Tím pokrokové vlastnosti nekončí. Sluší se zmínit zadní trojúhelník s optimalizovanými anti-squat vlastnostmi pro ještě větší zábavu při stoupání do kopce.

Haibike - Nduro 7

Shrnutí závěrem

Největší zajímavostí a změnou oproti posledním rokům jsou nové motory Yamaha PW-X3 a Bosch Performance CX Smart System. Oba dva motory patří do TOP 3 v motorech, které můžete na našem území sehnat. Individualizace dle vašeho stylu jízdy, konektivita se smartphonem, obrovská síla a kompaktní rozměry vás utvrdí v tom, že jste vybrali správně.

Půjčovna elektrokol
Pokud máte zájem vyzkoušet elektrokolo, velikost rámu, motor či dojezd, využijte naší půjčovnu. V roce 2021 jsme ji spustili a naplnili 10 elektrokoly. V roce 2022 navýšíme počet kol a nabídneme širší výběr modelů tak, abyste mohli před koupi získat zkušenosti či si užít vaši dovolenou v pohybu bez omezení.

Bazarová (elektro)kola
Pokud nepotřebujete mít nové (elektro)kolo, ale je pro vás zajímavá cena, doporučujeme se podívat do sekce bazar, kde se objevují vykoupená a opravená (elektro)kola, která jsou většinou o desítky procent levnější, než jejich nové modely. Kola do bazaru k prodeji procházejí kontrolou naších mechanikem a jsou tedy prověřená a připravená k jízdě.

Blog
K elektrokolům u nás píšeme blogy, které vás mohou inspirovat, či vám pomoci s výběrem nebo vás i něco přiučí. Posuďte sami.

 

Novinky v elektrokolech pro sezonu 2022 - Crussis
Jaké jsou středové motory elektrokol?
Co ovlivňuje dojezdy elektrokol?
Jaké jsou typy elektrokol a druhy pohonů?
Nejčastější dotazy na elektrokola

 

V případě, že budete mít jakýkoliv dotaz ohledně elektrokol či nových modelů Haibike, rádi vám poradíme telefonicky na čísle 417 532 677, na e-mailu info@koloshop.cz nebo navštivte jednu z našich kamenných prodejen v Teplicích či Praze.

Ladislav Suchan, prodejce prodejny Koloshop.cz Teplice

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin