Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Pavel jede Okolo republiky

Náš ambasador Pavel jel svůj oblíbený závod Okolo republiky. Jak to vše probíhalo a jak závod zvládal?

Publikováno: 2. 9. 2022
4 min. čtení
Sdílet

Pavel jede Okolo republiky

Můj třetí start na závodu Okolo Republiky. Letos ale s úplně jinými myšlenkami než předešlé roky. Letos měla před kolem přednost práce, a tak 6 týdnů trénování před závodem mi dává tušení, že o bednu bojovat nebudu. Tedy hlavní cíl je si to užít, popovídat si s přáteli, co mají rádi tyhle trochu šílené, ale zároveň krásné závody. 

Pavel jede Okolo republiky

Tyhle mé myšlenky začíná brát předpověď počasí a já tuším, že to bude opět jako loni totální očistec. A taky že ano. Už před Ještědem začíná mrholit a na Ještědu zima a hustá mlha, která nás provází zatím v každém ročníku. Z Ještědu už déšť, který trvá celé odpoledne a celou první noc. Krušky tentokrát dvojitý výjezd, jednou na Horu sv. Kateřiny a pak Rozhledna nad Kraslicemi, jsou opravdu Krušné. Déšť, zima kolem 14°C, ale pocitově o dost méně a k tomu nepříjemná mlha. Když jsem stál 100 m od rozhledny, tak jsem jí neviděl a musel podle Mapy.cz zkontrolovat, jestli opravdu stojím na kontrolním bodě.

Pavel jede Okolo republiky

Prvních 300 km se držím s čelem závodu, ale pak mě přemůže únava a jdu na 1,5 hod spát, čímž se dostávám na 7. místo. Tělo celkem funguje, jen mám problém, že jak nemám natrénováno, tak tělo nechce přijímat dostatečné množství jídla a tak tomu musím přizpůsobit jízdu. Za dva dny jsem spálil 17 000 kalorií, takže i žaludek musí být připravený na to kolik toho musí zpracovat.

Druhý den se na nás na pár hodin usměje sluníčko. Z Plané až do jižních Čech jedu za sucha. Předpověď ukazuje, že v noci opět bude pršet a to i celý další den. A tak se držím hlavního plánu před závodem, užít si ho a proto jsem se rozhodl, že v kempu po 670 km přejdu na kratší trasu 920 km a dlouhou nechám zase až na příští rok. Dlouhou bych ujel, ale byl by to strašný boj, takže v kempu z aktuálního 6. místa přestupuji na krátkou trasu. Čeká mě za tento přestup 5 hodinová penalizace, a tak i když jsem na krátké trase na 4. místě, vím, že o umístění bojovat nemůžu a tak se první část noci snažím najet co nejvíc km, než začne pršet

Pavel jede Okolo republiky

Po letech přijíždím v půlnoci do Jindřichova Hradce, trochu zavzpomínám na dětství, protože zde jsem byl každý rok skoro celé léto. A hlavně tady před 20 lety začaly první moje myšlenky na dlouhé švihy na kole. S bratránkem jsme dvakrát jeli z Teplic na chalupu do Kunžaku. Brali jsme to jako obrovskou vzdálenost. Teď po mnoha letech si říkám, ok mám v nohách 700 km, 1,5 hod spánku až už jenom dojedu do Krkonoš 230 km a jsem v cíli. Přijde mi to jako kousek, ale on to úplně kousek není. Ve tři hodiny v noci začne hustě pršet, ale nikde kloudná zastávka a tak jedu další 2 hod v dešti než celej promrzlej a mokrej najdu zastávku. Zde se pokouším spát 1,5 hod ale moc to nejde, protože je dost velká zima a tak se pořád budím. A tak vzhůru na kolo

Pavel jede Okolo republiky

Stále prší a prší až do 50 km před cílem. Vysočina a okolí Hradce jsou nejhorší silnice v ČR musím říct, že někdy jsem si říkal že tomuhle se už ani nedá říkat silnice. Před dojezdem do Žacléře se poprvé v nějakém ultra závodě stavím na jídlo v restauraci a pak v klidu dojíždím do cíle. Poprvé nedojíždím na doraz zničený z boje o umístění. Musím říci, že jet na větší pohodu je úplně něco jiného, než když jedete doraz a bojujete o umístění. Je to mnohem jednodušší a lehčí. Ale příště chci zase jet naplno.

Na závěr trochu dat 927 km, čas na kole 43 hod, celkový čas 53 hod, nastoupáno 10 044 metrů a dohromady cca 25 hod v dešti. Bylo to i tak moc pěkné a už se těším na další ročník. 

Pavel Filípek, ambasador Koloshop.cz

Ráda se brouzdám Českým středohořím a nezáleží na tom, zda na kole či v běžeckých botách, nebo pěšky. Baví mě objevovat nová místa a chodit mimo civilizaci, kde ráda vypínám hlavu.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin