Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Nový Cannondale Synpase 2018 v našem testu.

CSG - Cannondale Sports Group uspořádalo ve dnech 10. a 11.7. v rakouském Bodenu letní kemp s představením produktů značek Cannondale, GT a Fabric pro sezonu 2018. Jednou z nejvýraznějších novinek je určitě Cannondale Synapse, který doznal mnoha větších či menších inovací a nám bylo dopřáno jej rovnou otestovat.

Publikováno: 11. 7. 2017
2 min. čtení
Sdílet

Testované kolo bylo nestandardně osazeno sadou Sram eTap HDR oproti Shimano Dura Ace DI2, která bude Hi-Mod rámu v této barvě pro příští sezonu patřit

Synapse je zařazen v kategorii endurance kol - chápejte pohodlných silniček zvládajících všemožné povrchy. Naše testování probíhalo poctivě v kopcích a dešti :)


Patka přehazovačky slouží zároveň jako opora pro pevnou osu. Vzhledem k celkovému pojetí kola jsou montovány kazety s větším rozsahem 11-28 tubů a přehazovačky s delším vodítkem. 

Jednou z hlavních změn oproti předchozímu modelu je osazení pevnými 12mm osami na předním i zadním kole a rámy budou nabízeny pouze pro kotoučové brzdy.

 

Panoramata byla opravdu úchvatná a dlouhé sjezdy na mokru nás o kvalitě kotoučových brzd na silničních kolech jednoznačně přesvědčily. 

 

Rám prodělal odtučňovací kůru a je lehčí o 220 gramů oproti svému předchůdci. Zároveň se povedlo zapracovat na ještě vyšší tuhosti. To můžeme potvrdit na vlastní kůži a hlavní podíl na tom mají dle nás pevné osy obou kol.

V horní části spodní rámové trubky je poměrně velký otvor pro vnitřní vedení řazení či Di2 ovládací port. V našem případě je zaslepen, eTap naštěstí žádné vedení díky bezdrátovému přenosu nepotřebuje. 

SAVE technologie pohlcující drobné rázy od nerovností byla použita podobně jako u předchozího modelu na vzpěrách zadní stavby, přední vidlici a u sedlovky v průměru 25,4mm

 

 

Díky SAVE technologii mikroodpružení je se Synapse velice univerzální stroj, se kterým se nemusíte bát vydat i na nezpevněné cesty. Protáhly jsme jej s kolegou po kostkách i štěrkovými cestami a můžeme potvrdit, že vám nevytřese duši z těla.

 

I přes pohodlí, které Synapse nabízí je zároveň při záběru opravdu hodně tuhý a výborně jede. Svůj podíl na tom určitě mají již zmíněné pevné osy a pro Cannondale typická BB30 středová osa.

 

 

Dalším vylepšením je zvýšená průchodnost rámu i vidlici. Nově je možné použít pláště až o šíři 32mm. Na testovaných kolech jsou standardně osazeny osmadvacítky. Z naší zkušenosti i s takto širokými plášti není problém absolvovat svižný silniční švih bez omezení. Zároveň však pláště poskytují, ostatně jako celé kolo, maximální pohodlí. 

 

Za nás má tedy nový Synapse jednoznačně palec nahoru a s klidným svědomím jej můžeme doporučit nejen jako pohodlnou silničku, ale v odpovídajícím vybavení i jako nekomperomisní závodní stroj.

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin