Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Nečekaně příjemný hardtail - Cannondale Trail 7

Nečekaně příjemný hardtail - Cannondale Trail 7 pohledem našeho zákazníka Jirky Tůmy

Publikováno: 7. 8. 2018
4 min. čtení
Sdílet

Americkou značku Cannondale není nutné příliš představovat. Kola s takřka kultovní pověstí jsou v našich končinách dostupná již delší dobu. Nicméně až relativně nedávno začaly být tyto biky dostupné i široké veřejnosti, zejména díky ceně.

Model Trail 7 je cenově nejdostupnějším modelem této značky. Kolo je postaveno na hliníkovém rámu s přídomkem Save, který, jak už název napovídá, by měl šetřit vibrace, které se přes rám na jezdce přenáší. Jednoznačně sympatickým prvkem je vnitřní vedení kabelů. Nechybí ani populární tapered hlavová trubka a flat mount uchycení zadní brzdy. Rám je překvapivě vyroben v novém boost standardu, což lze vnímat jako krok ze strany výrobce, který kupujícího může potěšit.

Cenová dostupnost kola se pochopitelně promítá do volby komponentů – od vidlice SR Suntour XCM se zdvihem 100 mm nelze očekávat zázraky, které by předvedly její výrazně dražší vrstevníci. Plusy však sklízí za možnost zamknutí, lockout je ale dostupný pouze na korunce vidlice. Kliky FSA Alpha Drive jsou nasazeny na klasickém čtyřhranném středu, i toto je rovněž daň za cenu kola. Přehazovačka je z řady Shimano Altus, celkový počet převodů je 18, máme tedy co dělat s devítstupňovou kazetou. Brzdy Shimano M315 poskytují solidní brzdný výkon ve své třídě, na tento typ kola jsou tak trochu chameleonem – řadě bikerů mohou vyhovovat, ale další řadu bikerů neuspokojí. Bude značně záležet, v jakém terénu se kdo s bikem bude pohybovat. Pedály jsou asi největší slabinou tohoto kola. Plastové platformy nejsou ničím, po čem by uživatel toužil. Sedlo, sedlovku, řidítka a představec dodal přímo výrobce pod svojí značkou. Pláště jsou od WTB, model WTB Ranger 2.25.

Kolo je od výrobce určeno jako trailbike. Nebudu se pouštět do slovíčkaření, protože názor na to, jaký má trailbike být, bude mít každý člověk jiný. Na rámu se nachází mimo jiné polepka, která upozorňuje, že kolo je stavěno pro krátké představce a široká řidítka. Spolu s udávaným hlavovým úhlem 68.5° se tváří jako stroj, který by měl nabídnout spoustu zábavy v lehkém a středně těžkém terénu. Po nasednutí na kolo se na tváři objeví úsměv takřka od ucha k uchu. Kolo příjemně padne do ruky, posed není ani příliš natažený, ani přehnaně vzpřímený. Při silničních přesunech jede Trail ochotně, stejně tak je tomu i v terénu. Kolo váží 15 kg, což není nijak oslnivá hodnota. Pláště se dobře odvalují na tvrdém a středně tvrdém povrchu, ve vysychajícím blátu se také neztratí a jejich samočistící funkce je dobrá. Vidlice pracuje tak jak má, velké nerovnosti utlumuje, s těmi menšími je to již o něco horší. Rám je při záběrech poměrně tuhý, nedochází k pocitu, že by se prohýbal do stran. Zadní stavba při jízdě v rozbitém terénu příjemně tlumí rázy, pochopitelně jen v určité míře v rámci pevných kol a hliníku jako stavebního materiálu. Sedlo obstojně pobírá drobné vibrace, neshledávám k němu žádné větší výtky.

Co tedy závěrem dodat k tomu to kolu? Posed, který výrobce zvolil je velmi příjemný, z předchozího popisu by však mohlo vyznít, že hodlám popravit kolo jako kat za jeho osazení. Není tomu tak ani zdaleka. Je totiž nutno dodat, že cenovka kola je necelých 17 000,- Kč a v tu chvíli se kolo jeví v úplně jiném světle. Poctivým základem kola je rám, a ten se konstruktérům Cannondale povedl. Zbylé komponenty jsou sice takřka low end, ale při rozumném zacházení mohou vydržet obstojně dlouho a není velký problém je vyměnit. Kolo bych doporučil všem bikerům, kteří chtějí stroj do lehkého a středního terénu, mají z jakéhokoliv důvodu limitovaný rozpočet a nechtějí stroj z druhé ruky.

Jiří Tůma

 

PS: Pár slov za Koloshop :-)

Děkujeme moc panu Jiřímu Tůmovi, že nám sám od sebe poslal zkušenosti se zakoupeným kolem. Opravdu nás to velice potěšilo a děkujeme Vám Jirko!

Rádi bychom řekli, že Vy - naši zákazníci, se můžete s ostatními podělit o Vaše zkušenosti s produkty, které u nás pořídíte. Zpětná vazba nám a všem zákazníkům je velice cenná a může pomoci v rozhodování třeba právě při výběru kola.

Pokud nám budete chtít cokoliv poslat - Vaše zkušenosti s jízdním kolem nebo cyklo oblečením, doplňky a příslušenstvím, uděláte nám radost :-)

Těšíme se na Vaše zprávy na info@koloshop.cz

Ať to frčí, Váš Koloshop.cz

 

 

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin