Menu
Přidejte se k nám a nic Vám neujede:
Všechny články
E-shop Koloshop.cz Magazín iDomestik.cz

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Na čem jezdí Koloshop? Tereza na Superior Team XF 29 Elite

Během Koloshop Festu jsem měla možnost vyzkoušet si jízdu na celoodpruženém kole značky Superior. A jak už to tak bývá, když zkusíte něco nového, nedá vám to spát. Když jsem se tedy dozvěděla, že máme u nás v Koloshopu ,,Supíka" skladem v mé velikosti, začalo velké dilema. Hlavní otázkou bylo, zda má vůbec cenu pořizovat si nové kolo, když moje aktuální je ještě v dobrém stavu? A také, zda pro mě není celoodpružený rám trochu zbytečnost a neměla bych zvolit model na pevném rámu.

Publikováno: 9. 10. 2023
1 min. čtení
Sdílet

Po dlouhém rozhodování nakonec zvítězil celoodpružený karbonový model Team XF 29 Elite. Kolo bylo teprve na cestě do Koloshopu a já už přemýšlela nad tím, jakými doplňky si kolo vyladím. Jelikož je kolo celé černé, rozhodla jsem se pro fialové silikonové gripy Wolf Tooth Karv, bezdušové ventilky Tubolight v růžové barvě a nesměl chybět také růžový řadící bowden Aligator. Zatím to jsou jen malé detaily, ale do budoucna bych to viděla ještě více růžově.

Rozhodla jsem se také otestovat několik sedel Selle San Marco. Po 2 měsících ježdění je mým favoritem Shortfit 2.0 Wide. Nejen že na kole vypadá elegantně, ale při dlouhých vyjížďkách se stále cítím jako v bavlnce. Skvělou věcí, kterou jsem na starém kole neměla, je teleskopická sedlovka od kanadské značky Race Face. Díky tomu, že si můžu dát sedlo níže, cítím se v technických sjezdech více sebevědomě a s kolem se lépe manévruje.

Velkou výhodou je také zamykání odpružené vidlice a tlumiče od značky DT Swiss přímo z řídítek. Přesné řazení zajišťuje sada Shimano Deore XT a ve sjezdech se mohu spolehnout na brzdy stejné řady.

Musím říct, že jsem měla obavy, že kolo bude hodně těžké, ale s 11 kg je skvělým parťákem také do kopců.

Tereza, prodejce Koloshop.cz v Teplicích

Komentáře (1)

Napsat komentář

Kolo vypadá skvěle!! :))

30.01.2024 13:17
Nikola Kotyzová
Nikola Kotyzová Koloshop.cz

Nejčtenější články

Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu

Kvalita prověřená časem

Top značky
Top značky

Pouze ověřené produkty

Odborný personál
Odborný personál

Poradíme vám s výběrem

Autorizovaný servis
Autorizovaný servis

V zázemí dvou prodejen

Náš tým je tu pro vás
+420 417 532 677
+420 417 532 677

Po - Pá: 9:00 až 17:30 hod.

info@koloshop.cz
info@koloshop.cz

Odpovíme do 24 hodin